10
27.04.2022, 14:15Lektura na 2 minuty

Pope Simulator ze scenariuszem posła KO ukaże się w tym roku

Kontrowersyjny „symulator papieża” ze scenariuszem Pawła Kowala, byłego ministra spraw zagranicznych, ma trafić na rynek jeszcze w 2022 roku.


Jakub „rajmund” Gańko

Pamiętacie Pope Simulator? O tytule usłyszeliśmy po raz pierwszy ponad dwa lata temu, pomiędzy newsami o symulatorze księdza a innej grze o papieżu. Potem słuch o tytule jakby zaginął i mogło się wydawać, że zginie w mrokach historii jak wiele innych produkcji o podobnym charakterze. Tymczasem Rzeczpospolita spieszy wyprowadzić nas z błędu i zapowiada, że gra ma trafić na rynek jeszcze przed końcem tego roku.

Najciekawszą informacją, której się dowiadujemy, jest jednak osoba odpowiedzialna za scenariusz produkcji Golden Eggs Studio. Jest nią Paweł Kowal, obecnie poseł Koalicji Obywatelskiej, wcześniej związany z Prawem i Sprawiedliwością oraz partią Polska Jest Najważniejsza. To także politolog i historyk. O zatrudnieniu prawicowego posła przy Pope Simulator miał zadecydować jego dorobek naukowy oraz rozeznanie w polityce Stolicy Apostolskiej w czasach Zimnej Wojny.

Pope Simulator ze scenariuszem posła KO, Pawła Kowala, ukaże się w tym roku
Pope Simulator (Golden Eggs Studio)

Taki angaż może wskazywać na to, że twórcom Pope Simulator autentycznie zależy na jak najbardziej realistycznym ukazaniu polityczno-strategicznych aspektów życia głowy Stolicy Apostolskiej. Trzeba jednak pamiętać, że dotychczasowe produkcje studia nie odnosiły raczej większych sukcesów. Warto też przyjrzeć się dotąd udostępnionym materiałom z gry na jej stronie na Steamie.

Golden Eggs Studio jeszcze w tym roku chce zadebiutować na New Connect, a w najbliższych miesiącach ma ruszyć z emisją crowdfundingową (poprzednia kampania pozwoliła jej pozyskać 1,4 mln zł).

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1111

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze