10.11.2023, 09:15Lektura na 1 minutę

Prawdopodobne zwolnienia w Unity

Pomimo tego, że dochody firmy w ostatnim czasie okazały się zadowalające, plany odnośnie do zwolnień wciąż pozostają obecne.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

O wielce prawdopodobnym przeprowadzeniu zwolnień Unity poinformowało w swoim raporcie finansowym dotyczącym trzeciego kwartału bieżącego roku. Pomimo tego, że zarobki przedsiębiorstwa zmieściły się w oczekiwanym przedziale, ogłosiło ono, że planuje przeprowadzić restrukturyzację i przemyśleć swoje priorytety. 

Powołując się na wspomnianu już raport, Unity „pragnie dokonać właściwej oceny struktury kosztów”, a co za tym idzie – „skupić się na produktach, które są najbardziej wartościowe z perspektywy klientów”. Swoje plany przedsiębiorstwo ma zamiar wdrożyć w życie jeszcze przed końcem pierwszego kwartału przyszłego roku, a przygotowania do tego zaczęły już rozpoczęte. Można się więc spodziewać, że z etatem pożegna się całkiem sporo pracowników, co, niestety, ostatnimi czasy zdarza się coraz częściej w branży.

Nie jest to jednak pierwsza fala zwolnień w Unity. W maju firma zwolniła ponad 600 osób i zamknęła część ze swoich biur. Odbyło się to jeszcze przed zapowiedzią kontrowersyjnych zmian, na mocy których przedsiębiorstwo pobierałoby od deweloperów „symboliczne kwoty” uzależnione od liczby instalacji ich produkcji. Pomimo tego, że Unity wycofało się z tego pomysłu, niesmak pozostał, a ze stanowiskiem pożegnał się szef firmy, John Riccitiello, powszechnie uważany za pomysłodawcę wspomnianych opłat.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów941

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze