7
10.08.2023, 17:25Lektura na 2 minuty
Wideo

Quake II: Odświeżona wersja z mnóstwem dodatków trafiła do sprzedaży

Niewysoka cena i dużo dodatkowej zawartości. Nowy Quake II to tak naprawdę stary Quake II, ale z kilkoma usprawnieniami, dzięki którym obcowanie z tym klasykiem na współczesnych sprzętach będzie znacznie przyjemniejsze.


Samuel Goldman

Zaledwie kilka dni temu pojawiły się przecieki mówiące o tym, że leciwy Quake II dostanie drugie życie i będzie mógł spróbować stanąć w szranki z popularnymi, nowymi boomer shooterami, ale nie wykluczano pełnoprawnego remastera. Więcej informacji mieliśmy dostać na otwarciu QuakeConu i tak też się stało.

Wydany właśnie Quake II nie jest niestety próbą wskrzeszenia serii, a „terapią uwspółcześniającą” produkcję, jaka liczy sobie już 26 lat. Zmian względem oryginału nie ma zbyt wiele i tu możemy podzielić się na dwa obozy, bo tytuł raczej ich nie potrzebuje, ale jednak przepaść w game designie pomiędzy 1997 a 2023 jest spora i pewne ulepszenia miło byłoby zobaczyć… A nawet jeśli nie ulepszenia, to chociaż coś, na czym można by było zawiesić oko, jak w przypadku dostępnego za darmo Quake II RTX.

Ostatecznie wydany właśnie Quake II zawiera w sobie pakiety zadań The Reckoning oraz Ground Zero, jak również poziomy z wersji gry na Nintendo 64 i zupełnie nowe rozszerzenie, nazwane Call of the Machine i przygotowane przez MachineGames, czyli twórców ostatniej trylogii Wolfensteina. Wszystko to w ruchu wygląda tak:

Oprócz tego możliwość rozgrywki międzyplatformowej, rozdzielczość 4K oraz kilka większych oraz mniejszych poprawek graficznych. Quake II, podobnie jak kilka lat temu część pierwsza, zawitał na wszystkie platformy, tj. pecety, PS5, PS4, Xboksy Series X|S, Xboksy One oraz Nintendo Switcha. W kwestii ceny nie jest źle, a na pewno lepiej niż w przypadku remastera Red Dead Redemption – zapłacimy tylko 39zł.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1151

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze