3.06.2022, 11:45Lektura na 1 minutę
Wideo

Resident Evil 4: Jak wypada remake w porównaniu z oryginałem?

Fani serii Resident Evil doczekali się potwierdzenia, że remake „czwórki” powstaje i błyskawicznie porównali go z oryginałem.


Jakub „rajmund” Gańko

Capcom wreszcie pokazał na ostatnim State of Play, że odnowiony Resident Evil 4 naprawdę powstaje. Jedna z najwyżej ocenianych i lubianych przez fanów odsłon serii, która odeszła od sztywnej formuły survival horroru z poprzednich trzech części i dołożyła więcej akcji, doczeka się podobnego potraktowania co Resident Evil 2 w 2019 roku. Oprócz dopasowanej do współczesnych standardów oprawy graficznej możemy więc oczekiwać zmian w fabule oraz poprawionego sterowania.

Fani błyskawicznie rozłożyli pokazany materiał na czynniki pierwsze i porównali go z oryginalnym Resident Evil 4. W zaprezentowanych scenach zaobserwowano m.in. zmianę pory dnia, inną kurtkę u Leona, dodano także nieznane wcześniej sceny rozmowy z prezydentem. Do tego oczywiście dochodzi poziom detali, o którym w oryginalnej „czwórce” mogliśmy tylko pomarzyć. Zmieniło się wiele, ale wyraźnie czuć, że to mimo wszystko wciąż ta sama gra.

Szczegółową analizę obejrzycie poniżej:

Remake Resident Evil 4 ma się ukazać 24 marca 2023. Gra trafi na PC (Steam), PS5 oaz Xboksy Series X/S – posiadacze konsol poprzedniej generacji muszą się obejść smakiem.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1818

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze