26.02.2024, 09:00Lektura na 1 minutę

Reżyser kolejnego Battlefielda opuszcza szeregi EA

Battlefield stracił nie tylko reżysera gry, lecz także dyrektora artystycznego.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Battlefield 2042 był złym wejściem w dziewiątą generację konsol. DICE oczywiście próbowało odmienić stan rzeczy, jednak nie doprowadziło to do zmiany nastrojów wokół produkcji, w którą na Steamie średnio gra mniej osób niż w ośmioletniego (!) Battlefielda 1. Naturalne więc było, że przejdziemy ostatecznie do produkcji kolejnej odsłony, która według zapowiedzi zaoferuje nam najlepszy system destrukcji otoczenia w branży.

Jednak niedawno nad tytułem zebrały się czarne chmury. Część użytkowników X zwróciła uwagę, że reżyser kampanii fabularnej, Marcus Lehto, usunął ze swojego profilu wszelkie wzmianki dotyczące pracy w Ridgeline Games, które należy do Electronic Arts. W profilu reżysera na Linkedinie możemy znaleźć informację, że współpraca z EA miała zakończyć się w lutym tego roku.

To nie koniec złych wieści, jeśli chodzi o odejścia. Szeregi Ridgeline Games opuścił również Chris Matthews, który był współzałożycielem studia oraz jego dyrektorem kreatywnym. Aktualnie swoje umiejętności przekazuje 343 Industries, gdzie w roli dyrektora artystycznego pracuje nad serią Halo. A co z Ridgeline Games? Tutaj jest kolejny problem, ponieważ firma nie opublikowała żadnych ogłoszeń o pracę, ani nie chwaliła się zastąpieniem obu kluczowych pracowników nowymi twarzami. 


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów332

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze