9
3.02.2023, 16:30Lektura na 2 minuty

Reżyser Midnight Suns ostro o planach DC. „Połączenie gier z filmami byłoby dla nas koszmarem”

DC ponownie restartuje swoje uniwersum. Jedną z części planu jest powiązanie wydarzeń w grach komputerowych z resztą kanonu.

DC ponownie przejdzie metamorfozę. Ujawniono ambitny i kontrowersyjny „plan dziesięcioletni”, który zakłada restart uniwersum. Tak, znowu. Pokłosiem tego jest między innymi zwolnienie Henry'ego Cavilla z roli Supermana. Do prowadzenia zmian zatrudniono m.in. Jamesa Gunna, reżysera konkurencyjnych „Strażników Galaktyki” oraz ostatniego „Suicide Squadu” z 2021.

O zmianach szerzej opowiem później. Nas chwilowo najbardziej interesuje to, że jednym z elementów nowej strategii ma stać się powiązanie wydarzeń filmowych i komiksowych z nadchodzącymi grami. Te już niedługo mają stać się częścią kanonu.

Ostro wypowiedział się na ten temat reżyser zeszłorocznego Marvel's Midnight Suns (recenzję Perziego przeczytacie TUTAJ), który uważa, że byłby to dla niego koszmar:


To byłby dla nas koszmar przy tworzeniu Midnight Suns. Rozumiem zamysł (tak mi się wydaje), ale filmy i gry są tak różne od siebie. A presja, jaką wywiera to na niesamowitych aktorów głosowych w przestrzeni gier? Różne wszechświaty. I tak powinno zostać.


Takie podejście faktycznie może rodzić szereg problemów, w tym logistycznych, a także ograniczać dostępność kanonu dla osób, które np. nie mogą lub nie chcą uruchomić danej gry. Na razie brak na ten temat dalszych konkretów; być może ten zamysł ulegnie jeszcze zmianie.


Nowy plan

Następna odsłona DC Universe nazywać się będzie Rozdziałem Pierwszym DC. W jego ramach ujrzymy m.in. nowe filmy o Supermanie, Supergirl czy film live action o Batmanie i Robinie pt. „The Brave and the Bold”.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów737

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane