21.11.2023, 08:30Lektura na 2 minuty

Reżyser Returnala opuszcza studio Housemarque po 14 latach

Harry Krueger ogłosił, że opuszcza fińskie studio Housemarque po ponad 14 latach współpracy.


Jakub „rajmund” Gańko

Przykra wiadomość z Helsinek: rezydujące tam studio Housemarque, które jest najlepiej kojarzone z wydanego na wyłączność PS5 Returnala (ale też wcześniejszych, mniejszych produkcji arcade, takich jak Resogun czy Nex Machina), właśnie żegna się z jednym ze swoich kluczowych pracowników. Harry Krueger, bo o nim mowa, był reżyserem przygód Selene Vassos, a w fińskim studiu spędził łącznie ponad 14 lat.

W opublikowanym na stronie firmy oświadczeniu stwierdza, że te okres był dla niego niezwykle szczęśliwy i miał nieczęstą okazję nie tylko realizować swoje marzenia, lecz także robić to we współpracy z utalentowanymi i wspaniałymi ludźmi.


To zaszczyt, że mogłem towarzyszyć Housemarque w tej podróży, doświadczając jego rozrostu od małych, zręcznościowych tytułów do niewyobrażalnych wyżyn, które osiągnęliśmy z Returnalem. Naprawdę udało nam się razem zatrząść filarami nieba i będę dozgonnie dumny ze wszystkich rzeczy, które razem osiągnęliśmy. Decyzja o odejściu była bardzo trudna, ale zostawiam tę firmę wyłącznie z wielką wdzięcznością za przeszłość i niezachwianym optymizmem na przyszłość.


Krueger faktycznie kończy swoje pożegnanie optymistycznym akcentem, zwracając uwagę na wsparcie, jakie Housemarque obecnie otrzymuje ze strony PlayStation Studios (firma została przejęta przez Japończyków dwa lata temu). Wiadomo, że Finowie pracują już nad kolejnym dużym projektem (i to raczej nowej marki, a nie nad sequelem Returnala), więc jego wiara w to, że najlepszy rozdział historii studia dopiero przed nim, nie jest kompletnie nieuzasadniona.

Tymczasem jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Returnala, to wcale nie potrzebujecie do tego PS5: gra Housemarque trafiła również na PC na początku tego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1701

Obserwujących9
Returnal
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
Housemarque
Returnal

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze