30.05.2022, 12:00Lektura na 2 minuty

Reżyser Star Wars Jedi: Survivor o zaletach nowej generacji konsol

Stig Asmussen z Respawn Entertainment przedstawił największe zalety nowych konsol oraz opowiedział o nastroju, jaki będzie panował w Star Wars Jedi: Survivor.

Star Wars Jedi: Survivor, czyli kontynuacja Fallen Order, został oficjalnie zapowiedziany, potwierdzając tym samym wcześniejsze plotki dotyczące zarówno tytułu, jak i pominięcia poprzedniej generacji pośród platform, na które zostanie wydany. Porzucenie PS4 i Xboksa One powinno dać twórcom szerokie pole do popisu w kwestii wykorzystywania nowych technologii. I dokładnie to potwierdził Stig Asmussen, reżyser gry przygotowywanej przez Respawn Entertainment, w wywiadzie opublikowanym na StarWars.com.

Twórca zwraca uwagę, że ogromną różnicę robią m.in. szybkie dyski twarde, które pozwalają na załadowanie tony danych w mgnieniu oka. Największej zalety nowych konsol upatruje jednak gdzie indziej.


Wydaje mi się, że najważniejsza sprawa to ray tracing i oświetlenie. Teraz możemy przez cały czas pracować nad nim w czasie rzeczywistym i to z dokładnością, która przerasta wszystko, co wcześniej stworzyliśmy. Możemy na bieżąco obserwować zachodzące zmiany, gdy poprawiamy źródła oświetlenia. W zasadzie od razu. To z kolei daje nam więcej czasu na dopracowanie i możemy osiągać lepsze rezultaty, które wyglądają całkiem filmowo.


Stig Asmussen

Twórca zdradził, że pierwsze pomysły na ewentualną kontynuację pojawiały się jeszcze w trakcie prac nad Upadłym zakonem. Studio już wtedy oparło grę na trzech filarach: walce, eksploracji i fabule. Oczywiście reżyser nie chciał zdradzać w wywiadzie zbyt wiele szczegółów na temat Jedi: Survivor, lecz opowiedział o panującej w grze atmosferze i przekonywał, że tytuł gry nie wziął się znikąd.


Tym razem chodzi przede wszystkim o przetrwanie. Bohaterowie znaleźli się w mrocznych czasach: Cal i jego załoga robią wszystko, by pozostać przy życiu. To może oznaczać, że zwiążą się z ludźmi, z którymi w innych okolicznościach woleliby tego nie robić. Część z tego zobaczyliście na trailerze. Nie chcę mówić za dużo, ale zdecydowanie w grze panuje poczucie... Nie, przepraszam, nie chcę niczego zaspoilerować!


Stig Asmussen

Dla przypomnienia: Star Wars Jedi: Survivor (po polsku: Ocalały) ukaże się na pecetach, PlayStation 5 oraz Xboksach Series X/S w przyszłym roku.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów798

Obserwujących5
Brak okładki
Star Wars Jedi: Survivor
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
-
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Star Wars Jedi: Survivor

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane