28.04.2022, 10:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Star Wars Jedi: Upadły zakon 2 może ukazać się tylko na PC i next-geny

Jedi: Fallen Order 2 miałoby być kolejną grą po nowym Need for Speedzie, świadczącą o tym, że Electronic Arts planuje porzucić PS4 i Xboksa One.

Wśród graczy i obserwatorów poczynań EA Jedi: Fallen Order urósł do rangi pewnego symbolu. Oto bowiem wydawca z Redwood City stworzył wreszcie udaną grę wykorzystującą licencję „Gwiezdnych wojen”, do tego pozbawioną mikropłatności czy innych lootboksów. Po prostu stare, dobre doświadczenie dla jednego gracza z odpowiednio długą przygodą i satysfakcjonującą rozgrywką. Nic dziwnego, że gra została największym hitem sprzedażowym w dorobku Respawn Entertainment, a samo studio tworzy obecnie aż trzy tytuły w uniwersum Star Wars.

Jednym z nich jest oczywiście kontynuacja Upadłego zakonu, o której oficjalnie wiemy praktycznie tylko tyle, że powstaje. Na szczęście dzięki na ogół dobrze poinformowanemu Jeffowi Grubbowi wiemy, że gra najprawdopodobniej zostanie oficjalnie zaprezentowana na powracającym po dwuletniej przerwie Star Wars Celebration, które odbędzie w dniach 26-29 maja w kalifornijskim Anaheim. Teraz z tego samego źródła dowiedzieliśmy się, że Jedi: Fallen Order 2 ma ukazać się tylko na PC i konsolach najnowszej generacji.

Jeff Grubb podzielił się informacją na swoim kanale na YouTubie. Nie jest to na pewno dobra wiadomość dla fanów Star Wars, którzy nie zdobyli jeszcze PlayStation 5 albo Xboksa Series X/S. Dość jednoznacznie wskazuje jednak na to, że Electronic Arts chce wreszcie rozwinąć w pełni skrzydła swoich produkcji na next-genach i porzucić starsze sprzęty. Wcześniej Grubb donosił, że podobnego ruchu możemy się spodziewać po najnowszej części serii Need for Speed, która ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Czy nie będzie to zbyt duże ograniczenie grona potencjalnych odbiorców dla obu produkcji? Cóż, EA przekona się na własnej skórze już wkrótce.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów677

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane