23.01.2024, 09:15Lektura na 2 minuty

Riot Games zwalnia 530 pracowników

Zwolnień w gamedevie ciąg dalszy. Kolejne kilkaset osób zostało zwolnionych z Riot Games.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Niedawno informowaliśmy o cięciach w Microsofcie i Ubisofcie. Problem ten dotyczy również Riot Games, który rok temu zwolnił 46 osób. Według najnowszych informacji wydawca League of Legends nie poprzestał na tych kilkudziesięciu zatrudnionych i zwolnił kolejne 11% personelu, co przekłada się na 530 pracowników. Większa restrukturyzacja firmy spowoduje zamknięcie całego studia Riot Forge i cięcia w zespole programistów Legends of Runeterra.

Informacje na ten temat zostały opublikowane w dwóch postach na blogu Riot Games. W jednym z nich szczegółowo opisano zakres zwolnień i zasady dotyczące przyznawania odpraw. Drugi tekst dotyczy wizji Riot na przyszłość, a konkretnie kierunku rozwoju takich marek jak League of Legends, Valorant, a także nadchodzącej bijatyki Project L.


Spodziewajcie się wydarzeń, trybów i długoterminowych planów działania, które doprowadzą do dynamicznej (miejmy nadzieję: kilkudziesięcioletniej) przyszłości tych gier”. 


Riot Games

Riot dał również do zrozumienia, że kończy prace nad wszystkimi nowymi grami przygotowywanymi przez Riot Forge. Studio powstało w 2019 roku i współpracowało z mniejszymi teamami przy tworzeniu gier z uniwersum League of Legends. Riot Forge wyprodukował kilka docenionych przez krytyków tytułów, w tym The Mageseeker i Song of Nunu.

Wiadomości te stanowią kontynuację niepokojącego trendu w branży gier wideo, która w ubiegłym roku zwolniła tysiące pracowników. W 2023 roku firmy produkujące gry zwolniły ponad 6500 ludzi. W pierwszym miesiącu 2024 r. liczba ta nadal rosła, a zwolnienia dotknęły również CI Games. Osoby zwolnione z Riot Games otrzymają sześciomiesięczną odprawę.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów203

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze