28.08.2023, 09:00Lektura na 2 minuty

Rockstar: Główny scenarzysta opuścił studio po 16 latach

Mike Unsworth opuścił szeregi Rockstar Games, w którym od 16 lat zajmował się pisaniem scenariuszy, w tym m.in. do serii GTA oraz Red Dead Redemption.

W kwestii Rockstara aktualnie zatrzymaliśmy się na przejęciu moderów do GTA V. A przed tym na głośniejszym temacie, czyli porcie pierwszego Red Dead Redemtpion. Początkowe plotki dawały nadzieje na remaster, w tym również wersję na PC, ale zostały szybko rozwiane przez developerów. Skoro już ta sprawa się wyjaśniła, a port na Nintendo Switcha wyszedł dobrze (według recenzji Cascada), to pozostaje czekać na Grand Theft Auto VI – które gdzieś tam kiedyś powinno się ukazać. Tylko że mógł po drodze pojawić się mały problem.

Otóż wygląda na to, że z Rockstara odszedł Mike Unsworth, wiceprezes ds. pisania, w tym główny scenarzysta m.in. GTA IV, GTA V czy obu odsłon Red Dead Redemption. A skoro tak, to raczej nie będzie niczym zaskakującym stwierdzenie, że najpewniej pracował również nad GTA VI. Jego rezygnacja ze stanowiska została pierwotnie zauważona na forum GTAForums przez użytkownika Rucke. Profil Unswortha na LinkedInie pokazuje, że w Rockstar Games pracował od 2007 roku do 2023 (16 lat), jednak nie ma wzmianki, gdzie jest obecnie.

Natomiast pozostając w kwestii prac nad GTA VI – jego odejście może okazać się potężnym ciosem dla zespołu. W końcu Unswortha już bezproblemowo można postawić wśród weteranów branży, który mógł zrezygnować z pracy przy projekcie w trakcie tworzenia. Chyba że akurat jego etap został już w dużej części zakończony, co także jest bardzo prawdopodobne, jeśli premiera gry ma być wewnętrznie planowana na okolice 2024/2025 roku. Pozostaje zatem czekać na oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji przez samego zainteresowanego lub Rockstara.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze