21.09.2022, 10:30Lektura na 2 minuty

Sackboy: Wielka Przygoda może niedługo ukazać się na PC

Na SteamDB pojawiła się m.in. ikona gry, co może potwierdzać, że Sackboy: Wielka Przygoda, które aktualnie jest dostępne tylko na PlayStation, w końcu trafi też na PC.

Sackboya najbardziej będą kojarzyć użytkownicy konsol od Sony, bo choć od premiery pierwszej odsłony LittleBigPlanet minęło 14 lat, ta i wszystkie kolejne wciąż ukazywały się jedynie na PlayStation. W tym również wydany w 2020 roku spin-off Sackboy: Wielka Przygoda – ale być może to właśnie ta odsłona przyniesie nam przynajmniej namiastkę całej serii na komputery osobiste. Nie jest to jednak zupełna nowość, bo podobne doniesienia pojawiły się już w czerwcu, kiedy w internecie pojawiły się screenshoty, ponoć pochodzące z menu ustawień właśnie Sackboya na PC.

Kolejnym światełkiem w tunelu okazała się ikona gry, która pojawiła się na SteamDB. Żadnego obrazka tak po prostu już tam nie uświadczymy (o tym niżej), ale wystarczy zerknąć w historię zmian, aby zobaczyć, że faktycznie coś tam się szykuje. Prawie codziennie pojawiają się jakieś aktualizacje, a tydzień temu dodane zostały tagi. Te brzmią:

  • Przygoda,
  • 3D,
  • Platformówka,
  • Family-friendly,
  • Dla jednego gracza,
  • Kooperacja.

Nie trzeba być Sherlockiem, żeby stwierdzić, że bezsprzecznie pasują do Sackboy: Wielka Przygoda, choć nazwa aplikacji w SteamDB sugeruje coś zgoła innego, bo widnieje jako Steel PC.

Mimo że nie widać już tam ikony Sackboya, tak w sieci nie zginęła i znajdziecie ją W TYM MIEJSCU. To jest tylko sam obrazek, ale struktura linku jasno sugeruje, że są to oficjalne serwery Steama. W tym samym miejscu widnieje ID aplikacji, do której należy wspomniana ikona (apps/1599660/). Porównajcie ją z ID aplikacji o nazwie Steel PC. Uwaga, spoiler – są takie same.

Wciąż nie wiadomo na 100% czy i kiedy Sackboy: Wielka Przygoda ukaże się na PC, ale jeśli tak się stanie w najbliższym czasie, raczej zaskoczeni nie będziemy, a za to wielu na pewno miałoby powody do radości. W końcu najnowszy Sackboy zebrał dość pozytywne recenzje, a aktualna średnia na Mecatricitu od użytkowników wynosi 8.6/10.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów763

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane