26.07.2023, 07:30Lektura na 2 minuty

Sea of Stars trafi na premierę do oferty PS Plusa Extra i Premium

Sea of Stars, turowy erpeg autorstwa Sabotage Studio, zasili Katalog Gier dostępny w abonamencie PS Plus.

Wszyscy już doskonale wiemy, że pomysł Sony na odświeżony w zeszłym roku abonament PS Plus dość istotnie różni się od konkurencyjnego Game Passa. Japończycy nie planują udostępniać w nim na premierę swoich największych hitów, co nie oznacza, że od czasu do czasu w usłudze nie zadebiutują produkcje studiów trzecich. Właśnie się dowiedzieliśmy, że taki los czeka Sea of Stars, które już w dniu premiery, 29 sierpnia, zasili Katalog Gier dostępny w PS Plusie Extra i Premium (w Game Passie też będzie, jeśli macie wątpliwości).

Produkcja studia Sabotage Studio to turowy erpeg inspirowane klasykami japońskiej odmiany tego gatunku. Możemy więc liczyć na uwspółcześnione podejście do eksploracji świata i interakcji z otoczeniem, a jednocześnie spory zastrzyk nostalgii dla fanów starych Zeld, Finali czy innego Breath of Fire. Miłośnicy pixelartowej oprawy graficznej powinni dodać sobie oczko do przewidywanej oceny.

W Sea of Stars poznamy historię dwojga Dzieci Przesilenia, które za sprawą łączenia mocy Słońca i Księżyca są w stanie okiełznać Magię Zaćmienia. To dobra informacja dla świata gry, ponieważ tak potężne umiejętności będą bardzo przydatne w walce z potworami złego alchemika znanego jako Ciałomanta (The Fleshmancer).

Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, czy Sea of Stars to coś dla was, polecam zapoznać się z wersją demo, która jest już dostępna na każdej platformie (łącznie ze Steamem). Twórcy zapewniają, że udostępniony fragment nie będzie spoilerował głównej historii, więc można spokojnie go przetestować. Przypominam też, że gra ukaże się 29 sierpnia nie tylko w PS Plusie i Game Passie, lecz także w tradycyjnej dystrybucji na PC, PS4 i PS5, Xboksach One i Series X/S, a także Nintendo Switchu.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1850

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze