1
28.03.2024, 13:15Lektura na 2 minuty

Sega sprzedaje Relic Entertainment i zwalnia 240 osób

Ofiarami zwolnień Segi są między innymi twórcy serii Total War.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Dziś z rana padła na świat wieść o sprzedaży Gearbox Software przez Embracer Group. Nie jest to zresztą ich pierwsza transakcja, ponieważ dwa tygodnie wcześniej korporacja uszczupliła się o Saber Interactive. Teraz kolejne studio uwalnia się od wydawcy, jednak nie obyło się bez przykrych wydarzeń.

Relic Entertainment, twórcy m.in. Company of Heroes 3 oraz Warhammera 40K: Dawn of War, za pośrednictwem swojego profilu na X-ie poinformowali, że od dziś staną się niezależną firmą. Studio zostało sprzedane przez Segę z pomocą zewnętrznego inwestora. Najbliższe projekty będą realizowane niezależne i co najważniejsze, w oryginalnym składzie, bez żadnych zwolnień.

Mniej szczęścia mają europejskie oddziały Segi. Japończycy postanowili uszczuplić kadrę na naszym kontynencie o 240 osób. Ofiarami tych zmian stali się pracownicy z Sega Europe, Sega HARDlight oraz Creative Assembly, które znane jest z serii Total War. Pierwszy raz studio napotkało kłopoty we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to anulowano praktycznie gotową grę. Zwolnienia skomentował szef Sega Europe, Jurgen Post.


Chciałbym serdecznie przeprosić za zmartwienie stres i niepokój związane z tą wiadomością, szczególnie tych, których ona dotknęła. Podjęcie tych decyzji było niezwykle trudne i nastąpiło po skrupulatnej analizie i dyskusji z zespołami kierowniczymi w całej firmie. Zmiany są konieczne, aby zabezpieczyć przyszłość naszego biznesu i upewnić się, że jesteśmy dobrze przygotowani do dostarczania jak najlepszych doświadczeń naszym graczom w przyszłości.


Jurgen Post

Tymczasem w USA amerykański oddział Segi musiał dojść do porozumienia ze 150 pracownikami, którzy zrzeszeni są w AEGIS (Allied Employees Guild Improving Sega). Umowa, która została wypracowana pomiędzy obiema stronami, zabezpiecza miejsca pracy oraz podwyżki płac.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów428

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze