2
14.02.2024, 10:00Lektura na 2 minuty

Silent Hill 2: Szef Bloober Team jest niezadowolony ze zwiastuna remake’u

W rozmowie dla kanału Inwestorzy.tv Piotr Babieno opisał swoją reakcję na zwiastun remake’u Silent Hilla 2.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Podczas ostatniego State of Play zaprezentowano kolejny zwiastun najnowszej produkcji polskiego studia Bloober Team, czyli remake’u Silent Hilla 2. Niestety, wciąż bez daty premiery, chociaż parę źródeł sugeruje, że gra znajduje się w ostatnich fazach produkcyjnych, ale jak napisał Rajmund, wszystkie podobne zapowiedzi brzmią dość asekuracyjnie. 

Niestety, wielu graczy było niezadowolonych z zaprezentowanego trailera, komentując m.in. za małe usprawnienia w oprawie wizualnej, toporne ruchy postaci czy mało imponujący system walki.

Do pieca postanowił dołożyć Piotr Babieno, prezes Bloober Team, który udzielił interesującego wywiadu dla kanału inwestorzy.tv. Opowiada w nim m.in. o tym, że to nie jego zespół jest odpowiedzialny za marketing, a Konami. Wywiad jest już niestety niedostępny, ale cytat spisał Michał Król na swoim profilu na platformie X (dawniej Twitter). 


Sam te negatywne komentarze pisałem. Tak całkiem serio to jest tak, że to nie my odpowiadamy za stronę marketingową. Za to odpowiada w całości nasz partner i on podejmuje swoje decyzje. My tego nie komentujemy, komentować nie możemy, natomiast ten zwiastun z pewnością nie oddaje ducha gry. To nie jest ani duch tego co było kiedyś, ani tego, co my tworzymy w tej chwili. Staramy się jak najpełniej oddać tę romantyczną wizję o grze, która debiutowała 22 lata temu. Wydaje nam się, że kiedy gracze zobaczą prawdziwy gameplay, całą grę – ocenią to w zupełnie inny sposób.


Piotr Babieno

Tak jak wspominałem wcześniej, Bloober Team nie podał jeszcze konkretnej daty premiery. Remake Silent Hilla 2 pojawi się na PC i PlayStation 5. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz, pisarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90. Serdecznie zaprasza na swojego Instagrama: chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów319

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze