3
12.02.2024, 09:00Lektura na 2 minuty

Silent Hill 2: Remake jest już podobno na ukończeniu

Tym razem informacją o kończeniu prac nad remakiem Silent Hilla 2 podzielił się przedstawiciel Konami.

Na ostatnim pokazie State of Play mieliśmy okazję zobaczyć w akcji remake Silent Hilla 2. Wielu z nas poczuło się rozczarowanych materiałem z odświeżenia przygotowywanego przez Bloober Team i miało wrażenie, że projekt jest jeszcze daleki od ukończenia... co wyraźnie gryzło się z tym, iż szef krakowskiego studia niemal rok temu informował, że remake jest już na ukończeniu (jego słowa szybko zostały zdementowane). Oliwy do ognia dolały plotki, jakoby zaprezentowany gameplay pochodził sprzed roku.

Teraz robi się jeszcze ciekawiej: Motoi Okamoto, producent z Konami, wypowiedział się na temat odnowionego Silent Hilla 2 w rozmowie na łamach Famitsu. To w ogóle ciekawy wywiad, poświęcony w 95% bezpłatnej produkcji The Short Message, nas jednak najbardziej interesuje w tej chwili ostatnie pytanie dotyczące prac nad remakiem Silent Hilla 2. Japończyk udzielił na nie następującej odpowiedzi:


Znaleźliśmy się w momencie, w którym dotarliśmy do końca rozwoju. Niestety nie mam zbyt wiele do powiedzenia. Jeśli chodzi o grę, możesz myśleć o Silent Hillu 2 jako o produkcji, która jest przystępna nawet dziś, a do tego oferuje piękną oprawę graficzną, która sprawia, że wygląda jak wszystkie twoje wspomnienia.


To oczywiście dość asekurancka odpowiedź, ale ewidentnie wynika z niej, że remake Silent Hilla 2 jest już na ukończeniu. Czemu więc Konami tak długo zwleka z premierą, prezentuje być może przestarzałe gameplaye i nie chce podać nawet przybliżonej daty, kiedy gra trafi na rynek? Być może wszystkiemu winien jest nowy film Christophe'a Gansa, który przecież ma stanowić ekranizację historii Jamesa Sunderlanda i aż prosiłoby się, aby zgrać premiery obu tych pozycji. Czy to oznacza, że Bloober Team będzie miał jeszcze trochę czasu na doszlifowanie swego dzieła i zbliżenie do wygórowanych oczekiwań fanów? No cóż, przekonamy się w swoim czasie.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1823

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze