4
5.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Silent Hill: Konami może szykować odświeżone wersje starszych odsłon

W materiale towarzyszącym premierze Silent Hill: The Short Message jedna z developerek wspomina, że Konami już kilka lat temu chciało uwspółcześnić serię.


Samuel Goldman

Silent Hill to podręcznikowy przykład legendarnej marki, która krętą drogą zawędrowała na branżowe manowce, ostatecznie znikając na długą dekadę w gęstej mgle. Ledwie kilka dni temu powróciła za sprawą darmowego The Short Message, co ma być zwiastunem nowego otwarcia serii i oby tak było, bo po fatalnym Ascension marka potrzebuje drugiego oddechu. The Short Message to jednak nie wszystko, co szykuje Konami – nadchodzi remake Silent Hilla 2, a potem być może kolejne części serii w formie remake’ów lub portów na nowsze sprzęty.

Nie są to informacje potwierdzone, ale ruchy tokijskiego producenta jak nic wzorowane są na terapii, którą Capcom zafundował kilka lat temu Residentowi i nie zamierza przestawać. Naiwne byłoby uznanie, że Konami „obudziło się” dopiero teraz, nie podejmując wcześniej żadnych ruchów w podobnym kierunku, a teraz dostaliśmy potwierdzenie tego, że faktycznie coś było na rzeczy.

Premierze The Short Message towarzyszyły kilkuczęściowe dzienniki developera, w których wypowiadali się pracownicy stojącego za grą studia Hexa Drive. W jednym z odcinków Rikya Miyatani, dyrektorka ds. projektowania poziomów, przyznała wprost:


Kilka lat temu Konami skontaktowało się z nami w sprawie przygotowania portów gier z serii Silent Hill. Ja oraz reszta zespołu, jako wielcy fani tej marki, byliśmy zachwyceni tą możliwością, ale w trakcie dyskusji doszliśmy do wniosku, że miło byłoby zobaczyć także remaki. Chcieliśmy, by ta seria wróciła.


Rikya Miyatani, dyrektorka ds. projektowania poziomów w HexaDrive

Przez kilka kolejnych miesięcy developerzy pracowali nad pokazowym demem odświeżonego Silent Hilla 2 – w materiale widać nawet kilka ujęć – po czym pokazali to Konami, ale firma odmówiła i wróciła dopiero półtora roku później z propozycją stworzenia The Short Message.

Hexa Drive ma już doświadczenie z odświeżaniem starszych gier (Rez HD, Ōkami HD), a pozytywne przyjęcie ich wizji Cichego Wzgórza oznacza, że być może Konami ulegnie namowom i zgodzi się, by twórcy odświeżyli starsze odsłony. Sam fakt zielonego światła dla opublikowania informacji o planach Konami delikatnie sugeruje, że w tej kwestii mogły już zapaść jakieś decyzje.

Czas pokaże, czy rzeczywiście tak będzie, tymczasem polecam zerknąć na to, co do powiedzenia na temat Silent Hill: The Short Message ma Łukasz, a poniżej znajdziecie wspomniany wcześniej materiał.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1021

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze