8
8.07.2022, 05:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Skull and Bones: Obszerny zwiastun i data premiery

Pierwotnie zapowiedziana w 2017 roku gra studia Ubisoft Singapore nareszcie otrzymała dokładną datę premiery.

Niejeden z nas mógł przez te kilka lat kompletnie zapomnieć o tej pirackiej przygodzie. Ubisoft Singapore przez lata pełniło rolę pomagiera przy produkcji gier z serii Assassin’s Creed. Studio jest na ostatniej prostej przygotowań własnego hitu. Oto bowiem 8 listopada odbędzie się premiera ich opus magnum, czyli Skull and Bones. Na dobry początek możemy zerknąć na zwiastun CGI.

Ale prawdziwy kawał mięsa to ponad siedem minut materiału prezentującego gameplay. Trafiamy do pięknego świata inspirowanego Oceanem Indyjskim. Akcja gry toczy się w czasach Złotej Ery Piractwa, a my wcielamy się w rolę morskiego łotrzyka.

Tytuł ma zaoferować możliwość zabawy w kooperacji z innymi graczami. W końcu granie solo ssie, jak ostatnio zasugerował twitterowy profil EA. Będziemy budować swoją reputację (tutaj „niesława”), przyjmować pirackie zlecenia i szukać skarbów. Zapolujemy na morskiego zwierza, będziemy gromadzić i przetwarzać rudy metali oraz drewno, a dzięki nim zbudujemy nowe statki, broń i pancerz. Same statki natomiast mają występować w kilku wariantach (transportowe, nawigacyjne czy bojowe).

Przyjdzie nam planować starcia z innymi okrętami. Zatopienie wrażej łajby przyniesie nam mniej łupów niż gdybyśmy dokonali abordażu. Walczyć będziemy mogli także przeciwko innym graczom, ale nie tylko, bowiem samym wyzwaniem mają być też warunki pogodowe. Na lądzie natomiast kupimy sobie łachy dla naszej postaci, a skoro o wyglądzie mowa, to możemy także „upiększać” nasz statek. Pohandlujemy również z wędrownymi kupcami i przemytnikami zdobywając w ten sposób nielegalne towary.

Skull and Bones ma pozwalać na samotną zabawę, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że firma stara się nas przekonać do rozgrywki z innymi graczami podkreślając, iż z łatwością zaprosimy innych domorosłych piratów do naszej grupy. Wspólnie możemy stawić czoła przeciwnikom i w miarę rozwoju podejmować się coraz trudniejszych fuszek.

Na koniec trzymajcie się, bo przedstawię wam listę platform, na których Skull and Bones ma się pojawić jesienią. PC, PlayStation 5, Xboksy Series X\S, Google Stadia i… Amazon Luna. 


Czytaj dalej

Redaktor
bolo

Is this enough to get 20 people plastered?

Wpisów314

Obserwujących5
Brak okładki
Skull and Bones
Ocena redakcji
6
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Skull and Bones

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze