31.05.2022, 16:59Lektura na 1 minutę
Wideo

Sonic Frontiers: Pierwszy tak otwarty świat w serii na krótkim zwiastunie

Czy życzenie Segi, aby nowy Sonic zebrał „jak najlepsze oceny”, się spełni?


Stanisław „Wokulski” Falenta

Sega wraz z portalem IGN upublicznili pierwszy gameplay z nadchodzącego Sonic Frontiers – pierwszego tak otwartego świata w historii serii, choć twórcy pozostają skromni i wolą go nazywać „otwartą strefą”. Przy czym „zwiastun” to może ciut zbyt hojne określenie; ot, parę krótkich klipów ukazujących nam wycinki z rozgrywki. Możemy z nich wywnioskować obecność systemu pogody, podziwiać kultowe przyspieszenie oraz rzucić okiem na mechanicznych przeciwników i system walki. I to w zasadzie tyle.

Sonic Frontiers po raz pierwszy zapowiedziano w grudniu 2021. Wtedy twórcy pokazali nam o wiele więcej. Wygląda trochę na to, że grafika od tamtego czasu uzyskała pewien downgrade, przede wszystkim w zakresie oświetlenia.

Sega ma jednak wielkie ambicje związane z tytułem. Nie ma to być jedynie kolejny tytuł z serii, a wysoko oceniany hit. Twórcy planują nie tylko wypuścić produkt lepszy niż zwykle, ale także otworzyć nim nowy rozdział w historii uniwersum. Nie sposób też nie dopatrzeć się inspiracji decyzją Pokemonów na otwarcie świata.

Gra niezmiennie ukaże się w święta 2022 na PC, PS4, PS5, Xboksa One, Xboksa Series X|S oraz Nintendo Switcha.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów695

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane