2
18.03.2024, 11:30Lektura na 2 minuty

Sony wstrzymuje produkcję PS VR2

Sony wyprodukowało przeszło 2 miliony egzemplarzy swoich gogli VR, jednak korporacja znacznie się przeliczyła podczas prognozowania popytu na nie.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

To, że gogle PlayStation VR2 sprzedają się poniżej oczekiwań, nie jest żadną tajemnicą. Mające premierę w lutym ubiegłego roku urządzenie nie cieszy się zbyt dużą popularnością, a spora w tym zasługa niezbyt obszernej biblioteki ciekawych tytułów wykorzystujących pełnię jego potencjału. Obecnie, nieco ponad rok od debiutu, produkcja PS VR2 została wstrzymana, a przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna – tysiące egzemplarzy sprzętu wciąż zalegają w magazynach i na sklepowych półkach.


Nikt nie chce PS VR2

Jak podaje Bloomberg, Sony zdążyło wyprodukować około 2 milionów sztuk swoich gogli wirtualnej rzeczywistości, a ich liczba nie zwiększy się zbytnio w najbliższym czasie. Jak już zostało napomknięte, winą za ten stan rzeczy obarczony został niewielki popyt na urządzenie.

IDC, firma zajmującą się analizą rynku, poinformowała, że dostawy PlayStation VR2 do sprzedawców detalicznych (ale nie bezpośrednio do konsumentów) regularnie spadały z kwartału na kwartał, co sugeruje naprawdę niewielkie zainteresowanie headsetem Sony.

Mimo wszystko taki obrót spraw może też mieć swoje plusy, przynajmniej z punktu widzenia graczy zainteresowanych VR-em. Japończycy, w myśl powiedzenia „tonący brzytwy się chwyta”, względnie niedawno ogłosili, że PS VR2 zostanie wzbogacone o kompatybilność z pecetami. Czy to pomoże pozbyć się zbierających kurz gogli – to się dopiero okaże.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów872

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze