9
30.03.2023, 14:00Lektura na 2 minuty

PS VR2 z rozczarowującą sprzedażą. Analitycy sugerują obniżkę ceny

PlayStation VR2 według doniesień firmy IDC osiągnęło dotąd sprzedaż na poziomie 270 tysięcy. To wynik daleki od oczekiwań Sony.


Jakub „rajmund” Gańko

Gogle PlayStation VR2 są na rynku już od ponad miesiąca. Sprzęt zebrał raczej przychylne opinie (w tym naszego Krigora), podobnie dostępne na nim Horizon: Call of the Mountain. Wyobraźnię graczy rozpalają także obietnice m.in. remake'u Resident Evil 4 w wersji na PS VR2. Niestety, to wszystko prawdopodobnie za mało, by zapewnić urządzeniu sprzedażowy sukces. Według przytaczanych przez redakcję Bloomberga danych firmy IDC, w tym czasie Sony zdołały sprzedać zaledwie 270 tysięcy pudełek z goglami.

Biorąc pod uwagę, że według wcześniejszych doniesień Sony miało plany na upłynnienie ponad 2 mln egzemplarzy PS VR2 w zaledwie kilka tygodni po premierze, nie jest to wynik napawający optymizmem. Już wcześniej krążyły plotki, że produkcja gogli została ograniczona do zaledwie miliona sztuk na premierę, lecz Japończycy im zaprzeczali. A sukces nowego urządzenia jest im z pewnością potrzebny, skoro planują budowę własnego metawersum dla graczy.

Przyczyn obecnej porażki sprzedażowej PS VR2 nietrudno upatrywać w obecnej sytuacji ekonomicznej na świecie oraz cenie sprzętu. Przypomnijmy, że podstawowy zestaw wyceniono na niemal 3000 zł, a przecież do korzystania z niego niezbędna jest jeszcze konsola PlayStation 5, która kosztuje drugie tyle.

Cytowany przez Bloomberga analityk firmy IDC nie odkrywa Ameryki, sugerując rozwiązanie, które mogłoby uratować ten sprzęt.


Podejrzewam, że obniżka ceny PS VR2 będzie niezbędna, by uniknąć kompletnej katastrofy.


Francisco Geronimo

Trzymam kciuki, by PS VR2 nie podzieliło losów PS Vity...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1885

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze