3
23.02.2023, 08:15Lektura na 2 minuty

Resident Evil 4 Remake dostanie darmowe DLC z wsparciem PS VR2

Capcom nie przestaje wspierać PlayStation VR i zapowiedział darmowy tryb wirtualnej rzeczywistości dla Resident Evil 4 Remake.


Jakub „rajmund” Gańko

Remake jednego z najbardziej uwielbianych survivor horrorów, a zarazem najwyżej ocenianej odsłony serii Resident Evil w historii jest coraz bliżej. Moje pierwsze wrażenia po zetknięciu się z tym odświeżeniem były bardzo pozytywne, ale kilka rzeczy może jeszcze wpłynąć na odbiór tej produkcji nieco gorzej, np. płatne DLC ze skarbami. O dziwo jeśli chodzi o tryb VR przygotowywany z myślą o dostępnym od wczoraj PlayStation VR2, Capcom nie wyciągnie od nas żadnych dodatkowych opłat.

Informacja o darmowym DLC do remake'u Resident Evila 4 z trybem VR przekazało japońskie konto firmy:

Zasadniczo taka decyzja nie powinna nas dziwić. Już Resident Evil VII dostał wersję przygotowaną z myślą o wirtualnej rzeczywistości, a Resident Evil Village był nawet w takim wydaniu jednym z tytułów startowych PS VR2. Mało tego, już nawet oryginalny Resident Evil 4 został przygotowany w wersji VR. Wygląda na to, że Capcom dogadał się w tej kwestii z Sony i pozostaje jednym z najważniejszych producentów, którzy wspierają tę platformę swoimi głośnymi tytułami.

Pozostaje pytanie, kiedy ten Resident Evil 4 Remake VR ujrzy światło dzienne. Raczej nie ma co liczyć na szybką premierę, że o udostępnieniu DLC na premierę nie wspomnę. Wspomniany Resident Evil Village ukazał się w wersji VR niemal dwa lata po premierze tradycyjnej wersji (choć tu pewien wpływ na to opóźnienie mógł mieć także start PS VR2). Obawiam się, że w przypadku VR-owego remake'u czwórki również przyjdzie nam trochę poczekać...

Na tę chwilę nie wiadomo, czy doczekamy się wydania na inne platformy niż PS VR2.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1825

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze