1
14.09.2022, 14:30Lektura na 2 minuty
Wideo

PS VR2: Pierwsze wrażenia z Horizon: Call of the Mountain, Resident Evil i innych

Sony podzieliło się pierwszymi wrażeniami oraz gameplayami z czterech gier zmierzających na PS VR.

W lutym oficjalnie zaprezentowano PS VR2, które ma się ukazać na początku przyszłego roku. Tym razem Sony podzieliło się na swoim blogu wrażeniami i fragmentami gameplayu z czterech gier, które zmierzają na nową platformę.


Horizon Call of the Mountain

Najbardziej wyczekiwany tytuł na PS VR2 ma pozwolić nam spojrzeć na świat znany dotąd z przygód Aloy z zupełnie nowej perspektywy. Głównym bohaterem Call of the Mountain ma być Ryas, jeniec Carja Cienia, którym pokierujemy w walce o przetrwanie. A jak zdradza Kristen Zitani, maszyny znane nam z poprzednich gier robią jeszcze większe wrażenie z nowej, VR-owej perspektywy. Wciągnięcie się w rozgrywkę ma ułatwiać niezwykle precyzyjny kontroler PS VR2 oraz brak tradycyjnego HUD-a.

Materiał na temat gry opublikowała redakcja IGN:


Resident Evil Village

Resident Evil VII stanowił jeden ze smaczniejszych kąsków na pierwsze PS VR, więc nic dziwnego, że Capcom planuje na nową platformę przenieść także najnowszą odsłonę swojej flagowej serii. Tim Turi przyznaje, że Village na PS VR2 staje się jeszcze intensywniejszym przeżyciem. Jako przykład podaje pamiętną scenę, w której głównego bohatera porywają córki Lady Dimitrescu. Haptyczne wibracje mają nadawać jej jeszcze większej grozy, a sama Lady D z nowej perspektywy wydaje się podobno jeszcze większa.


The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution

Sequel tytułu studia Skydance Interactive był dla Tima Turiego okazją do przetestowania precyzyjności celowania na PS VR2 i wygląda na to, że gra zdała go (nomen omen) celująco. Szczególną radochę miała mu przynieść rozwałka z wykorzystaniem siekiery strażackiej.


Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge – Enhanced Edition

Odnowiona gra znana z Oculusa, którą zaprezentowano na ostatnim State of Play, to według Bretta Elstona wymarzone propozycja dla fanów Star Wars. W produkcji czeka na nas mnóstwo zróżnicowanych misji: wcielimy się zarówno w mechanika, jak i rycerza Jedi czy droida IG-88. Spotkamy uwielbiane postaci, takie jak R2D2 czy Yoda, a całość ma sprawiać wrażenie wirtualnej wycieczki do Disneylandu.

Obszerną prezentację PS VR2 oraz gameplaye ze wszystkich powyższych gier opublikowała redakcja Eurogamera:


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1825

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze