37
16.05.2018, 08:39Lektura na 2 minuty

Stalker 2 zapowiedziany!

Modlitwy wyznawców Zony zostały jednak wysłuchane.


Daniel „CormaC” Bartosik

Studio GSC Game World – twórcy Cienia Czarnobyla, Czystego Nieba i Zewu Prypeci – zapowiedziało Stalkera 2 już dawno temu, bo w sierpniu 2010 roku. Niedługo później, w grudniu 2011, firma została jednak zamknięta, a jej byli pracownicy otworzyli Vostok Games, by pracować nad zbliżoną klimatycznie sieciową grą free-to-play Survarium, która świata nie podbiła. W grudniu 2014 GSC Game World powstało z martwych, ale jego powrót był niezbyt udany – Kozaków 3 przyjęto raczej chłodno (Papkin wystawił im w CDA 12/2016 ocenę 3+/10).

Teraz Ukraińcy wracają do serii, którą zdobyli serca milionów graczy. Poinformował o tym na Facebooku Sergij Grigorowicz, szef GSC Game World:


Dzisiaj, 15.05.2018, oficjalnie ogłaszam: GSC Game World pracuje nad Stalkerem 2.I tyle. Oficjalna strona gry nie została jeszcze odpalona i na razie anonsuje jedynie przybliżoną datę premiery (2021 rok), nie dysponujemy więc żadnymi szczegółami na temat sequelu ani materiałami promocyjnymi. Mamy jednak trop sugerujący, że Stalker 2 działać będzie na silniku Unreal Engine. Sergiej Galionkin – twórca Steam Spy’a zatrudniony w Epic Games jako dyrektor ds. strategii wydawniczej – również zajawił grę, a w odpowiedzi na komentarz innego użytkownika Twittera odparł: „zgadnij, jaki silnik, lol”.

stalker-2-galionkin_179hw.png

Pozostaje czekać na dalsze informacje i mieć nadzieję, że tym razem nic nie przeszkodzi Ukraińcom w ukończeniu i wydaniu gry.

Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1211

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane