9.11.2023, 12:15Lektura na 2 minuty

Starfield: Aktualizacja ze wsparciem DLSS już w becie na Steamie

W końcu gracze Starfielda na Steamie mogą skorzystać ze wsparcia DLSS i zwiększyć wydajność podczas rozgrywki. Tylko trzeba pamiętać, że to wciąż faza testów.


Patryk „Delighter” Żelazny

Starfield bardzo szybko zyskał miano największej premiery w historii Bethesdy. Pierwsze recenzje były udane, nie ma się co oszukiwać. Także UV dołączył się do osób zadowolonych z zabawy – bez pomijania negatywów, które też się znalazły. Jednym z nim mógłby chociaż brak wsparcia DLSS na premierę (w końcu czekaliśmy chyba dość długo, by mieć takie rzeczy!? No, jednak nie). Na szczęście nawet moderów nie trzeba było w to szczególnie angażować, przynajmniej jeśli chodzi o Steama, bo twórcy zapowiedzieli naprawę tego błędu.

I nareszcie doczekaliśmy tego wiekopomnego momentu w historii Starfielda. Na Steamie pojawiło się ogłoszenie Bethesdy stawiające kawę na ławę i opowiadające o aktualizacji 1.8.83, która wprowadza wyczekiwane wsparcie DLSS – jednak już tutaj zaznaczam, że jest to testowa wersja beta! Nie zmienia to faktu, że możemy ją pobrać na swoje komputery (jeśli mamy PC, Starfielda zakupionego na Steamie i kartę graficzną Nvidia) i przetestować działanie tej technologii w praktyce. Jeśli chcecie to zrobić, to musicie wykonać te kroki:

  1. Otwórz bibliotekę w kliencie Steam i odszukaj grę Starfield;
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy grę Starfield i w menu podręcznym wybierz opcję „Właściwości”;
  3. W nowym oknie właściwości przejdź na zakładkę „Bety”;
  4. W rozwijanym menu „Udział w wersji beta” wybierz pozycję „[name we are using]” (tutaj chyba ktoś pominął placeholder, angielska wersja językowa mówi, by wybrać po prostu przycisk „beta”);
  5. Poczekaj, aż klient Steam pobierze nową wersję gry Starfield, i ją uruchom (*).

DLSS to niejedyna nowość w tej aktualizacji. W odpowiedzi na często prośby graczy developerzy postanowili nie ograniczać nam jedzenia i picia, zatem od teraz będziemy mogli zapychać się wszystkim prosto ze świata gry. Nie ma potrzeby wkładania tego do ekwipunku tylko po to, by zaraz musieć tego szukać.

Ponadto znajdzie się sporo usprawnień z pola wydajności, stabilności, grafiki, rozgrywki czy misji. W tym także wytrzymałość ma być, według twórców, nieco bardziej wybaczająca.

* Ta beta jest osobnym buildem, więc musi być pobrana osobno, niezależnie od samego Starfielda. Będziecie mogli w becie ruszyć od swojego ostatniego zapisu w grze, jednak wszelkie postępy z bety nie będą dostępne w oryginalnej grze!


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze