52
12.06.2022, 18:42Lektura na 2 minuty
Wideo

Starfield: Pokazano wyczekiwany gameplay!

Nadchodzącego wielkiego erpega od Bethsedy w końcu można ujrzeć w akcji.

Mamy to – po wielomiesięcznej ciszy Bethesda pokazuje pierwszy gameplay Starfielda. To następna „duża marka” studia, która ma w założeniu zająć dostojne miejsce obok Fallouta oraz The Elder Scrolls.

Filmik skupia się na eksploracji oraz walce z użyciem kosmicznej broni. Do tego należy dodać sporą garść porozsiewanej tu i ówdzie rozgrywki uzupełniającej, z personalizacją naszego bohatera włącznie. Duży nacisk położony jest na budowanie własnego statku. Świat Starfielda składać się będzie z ponad tysiąca układów planetarnych (widzicie tę planetę? Możecie się na nią wspiąć!). Rozmachu nie brakuje. Pierwsze, intuicyjne komentarze podsuwają myśl o połączeniu No Man's Sky ze Skyrimem.

Niestety, nie sposób nie zauważyć też niskiej liczby klatek na sekundę oraz grubo ciosanych tekstur:

Przypomnijmy, że Starfield jest nam ujawniany stopniowo od miesięcy. Widzieliśmy już zwiastuny pokazujące konkretne postaci, ogłaszające, historyczne – ale żadnego gameplayu. O produkcji w niewybredny sposób wypowiadał się były pracownik studia.

Starfield ukaże się po przełożonej premierze w przyszłym roku (2023) na Xboksy oraz PC.

Ach, i niech otwierający obrazek nie wydaje się wam stary – to zdjęcie Todda Howarda nie z czasów Skyrima, a z tegorocznego pokazu.

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów660

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane