23.05.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (16-22 maja). Elden Ring wciąż spada

W topce Steama już nie tylko Elden Ring leci w dół, ale nawet Steam Deck spadł z samego szczytu.

W zeszłym tygodniu zaszczyt ponownego zrzucenia Elden Ringa z pierwszego miejsca przypadł Stellaris: Overlord – jako iż gra była świeżo po premierze, można to ująć w ten sposób: szybko przyszło, szybko poszło. Teraz Stellaris nie ujrzymy nawet w pierwszej dziesiątce. Nie zmieniło to jednak faktu, że Elden Ring spadł jeszcze niżej – aktualnie grzecznie usadowił się na 4. miejscu (wciąż mieści się na podium, jeśli chodzi o gry). A jest nawet coś jeszcze ciekawszego: niedawno wypuszczone do wczesnego dostępu V Rising sprzedażą pobiło nawet Steam Decka – za mojej kadencji pisania topek dokonała tego jedynie gra Lego Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów.

Wysoko znajduje się również Arma Reforger. Wyszła tego samego dnia co V Rising – także do early accessu. Krążyło o niej sporo plotek i zdania co do samej produkcji były podzielone, ale jednak Elden Ringa sprzedażą pokonała.

Pełna topka w tym tygodniu prezentuje się następująco:

 1. V Rising,
 2. Steam Deck,
 3. Arma Reforger,
 4. Elden Ring,
 5. V Rising – Founder's Pack: Eldest Bloodline,
 6. Valve Index VR Kit,
 7. The Forest,
 8. Fifa 22,
 9. Titanfall 2,
 10. Old World.

Jak widać, po raz kolejny nastąpił spory przemiał gier i poza najnowszymi produkcjami (no i Elden Ringiem) znaleźć możemy to, co akurat jest na steamowej promocji. Zatem wspomnę, że wciąż możecie wyhaczyć Fifę 22 oraz Titanfall 2 – ceny obu produkcji obniżono o 84%.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów330

Obserwujących4

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane