16.05.2022, 08:30Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (9-15 maja). Elden Ring znów pokonany

Produkcja From Software ponownie spadła na drugie miejsce topki. Nie spodziewałem się jednak, że Elden Ringa pobije Stellaris: Overlord.

Wiele dni w naszych życiach jest wartych zapamiętania, a ten zasługuje wśród nich na specjalne miejsce. Po tylu tygodniach zaciętej walki, Elden Ring znów spadł ze szczytu najlepiej sprzedających się gier na Steamie. To już drugi raz, gdyż wcześniej zatriumfowała nad nim Saga Skywalkerów. Produkcja od FromSoftware nie powędrowała jednak daleko, ponieważ jedynie miejsce niżej – wciąż robi to niemałe wrażenie. A komu ten tytuł przypadł tym razem? Panie i panowie, prezentuję wam (*podnosi rękę zwycięzcy*) Stellaris: Overlord, drugiego pogromcę Elden Ringa!

Wiele dni czekałem, aby móc ponownie zaprezentować wam listę, na której gigant od FromSoftware nie jest na pierwszym miejscu – ciekawość w końcu została zaspokojona. Myślałem, że będzie to Rogue Legacy 2, ponieważ w zeszłym tygodniu dreptało mu po piętach, ale jednak się nie udało.

 1. Steam Deck,
 2. Stellaris: Overlord,
 3. Elden Ring,
 4. The Forest,
 5. We Were Here Forever,
 6. Songs of Conquest,
 7. Valve Index VR Kit,
 8. Monster Hunter Rise,
 9. Red Dead Redemption 2,
 10. Red Dead Redemption 2.

Jak widać, przez ostatni tydzień zrobił się spory przemiał produkcji. Trzy miały premierę w zeszłym tygodniu i doszły jako nowe, a z poprzedniego zestawienia został jedynie wciąż prawie nieśmiertelny Elden Ring oraz Monster Hunter Rise. Na ostatnim miejscu podium wygodnie siedzi The Forest – nie bez przyczyny, aktualnie znajduje się na przecenie aż -70%.

No i jeszcze to Red Dead Redemption 2 na końcu – bo jedno miejsce to za mało, aby usadzić tak dużą produkcję z ceną obniżoną o połowę.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów423

Obserwujących5

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane