6
30.01.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

Steam: Top 10 minionego tygodnia (23-29 stycznia). Dead Space dominuje

Choć Dead Space Remake nie zadebiutował na szczycie listy bestsellerów Steama w tym tygodniu, z pewnością go nie zabrakło.


Jakub „rajmund” Gańko

O tym, co najlepiej się sprzedaje na Steamie w danym tygodniu, zdają się decydować niezmiennie dwa czynniki: promocje i premiery. I tak na szczycie zestawienia bestsellerów w minionych siedmiu dniach królowało ponownie Hogwarts Legacy, które trafi na rynek już 10 lutego, a zaraz za nim znalazł się premierowy Dead Space Remake. Powrót kosmicznego survival horroru został oceniony przez Eugeniusza Siekierę na 8/10, więc raczej nie ma co żałować zakupu.

Ale wspomniany remake to nie wszystko. Premiera odnowionej wersji najwyraźniej napędziła także zainteresowanie oryginałem, który uplasował się zaraz za nim, i to aż na dwóch pozycjach (bo także w wersji deluxe). Aż dziwne, że zabrakło części drugiej, chociaż może fanom wystarczyły kopie dodawane za darmo do zamówień remake'u.

Pełna lista najlepiej sprzedających się gier na Steamie w tygodniu 23-29 stycznia wyglądała następująco:

 1. Steam Deck;
 2. Hogwarts Legacy;
 3. Dead Space Remake;
 4. Dead Space;
 5. Red Dead Redemption 2;
 6. Dead Space Deluxe;
 7. Dead Space Remake Deluxe;
 8. Hi-Fi Rush;
 9. Call of Duty: Modern Warfare II;
 10. Hogwarts Legacy Deluxe.

Oprócz Dead Space'ów znalazło się miejsce dla stałego bywalca tej listy w postaci Red Dead Redemption 2. Zapewne ze względu na trwającą wciąż obniżkę ceny o 67 proc. Z miejsca 5. aż na 9. zostało zepchnięte Call of Duty: Modern Warfare II. Co ciekawe, wyżej zadebiutowało premierowe Hi-Fi Rush, czyli niespodziewana zeszłotygodniowa premiera od twórców The Evil Within.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1337

Obserwujących9

Dyskusja

 • Dodaj komentarz
 • Najlepsze
 • Najnowsze
 • Najstarsze

Polecane