7
4.06.2022, 10:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Street Fighter 6: Wyciekły projekty wielu postaci. Capcom odpowiada

Wyciek jest bardzo prawdopodobny i pochodzi z kilku źródeł. Przedstawia kilkunastu fighterów.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Podczas State of Play Capcom ujawnił jeden z największych hitów pokazu – bardzo dobrze wyglądający zwiastun nadchodzącego Street Fightera 6. Fani entuzjastycznie przyjęli zapowiedź powrotu do korzeni serii, oprawę graficzną i pomysł na kampanię z otwartym światem. 

Stało się również coś mniej oficjalnego. Również w piątek do Sieci wyciekły projekty większości postaci.

Ponad 15 zawodników stanowi mieszankę tych znanych oraz nowicjuszy. Do gry powraca ósemka „wojowników świata” ze Street Fightera II. Oprócz nich na zdjęciu widzimy Dee Jaya i Cammy (Super Street Fighter II), Akumę (Super Street Fighter II Turbo), Juri (Super Street Fighter IV) oraz Eda i Rashida (Street Fighter V). 

Pozostali przykuwają uwagę wyrazistymi projektami – bo czego tu w zasadzie nie ma?

Wycieki są prawdopodobne. Pokrywają się z krążącymi po Sieci gameplayami z wersji alpha, fragmentami oficjalnego zwiastuna a także... wpisem na Reddicie sprzed trzech miesięcy.

Ponieważ sprawa jest oczywista, Capcom mógł pójść dwiema drogami: uruchomić cyfrową gumkę i zgłaszać wszystkie możliwe wątki, albo – podobnie jak ostatnio Ubisoft – odnieść się do sprawy oficjalnie. Wybrano drugą opcję.


Jako mieszkańcy Metro City wszyscy ujrzeliśmy rzeczy, których nie powinniśmy. To jednak nasza wspólna sprawa. Doceniamy wszystkie pozytywne reakcje. Dziękujemy za wsparcie!


Oświadczenie Capcomu

Nie dziwimy się – imponujący zestaw bohaterów przyczynił się jedynie do większej ekscytacji fanów.

Street Fightera 6 zapowiedziano po raz pierwszy w lutym tego roku. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze