7.01.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

Sukces Nintendo. Switch najchętniej kupowaną konsolą ubiegłego roku w Japonii

Konkurencja została daleko w tyle, ale i tak poprawiła swoje wcześniejsze wyniki.

Bez większego zaskoczenia – jak wynika z danych Famitsu, Nintendo w Japonii sprzedało ponad 5,3 milionów egzemplarzy Switcha w ciągu ubiegłego roku. Na ten wynik składają się wszystkie wersje konsoli – standardowa, Lite oraz wypuszczony w październiku ulepszony wariant OLED

Przenośny sprzęt Nintendo rozszedł się prawie pięć razy lepiej niż wszystkie pozostałe konsole razem wzięte. Z kolei drugim najlepszym bestsellerem okazało się PlayStation 5 z 943 tysiącami sprzedanych egzemplarzy, znacznie przebijając wynik Xbox Series X/S. Produkt Microsoftu kupiło ponad 95 tysięcy Japończyków – patrząc na popularność poprzednich Xboksów w tym kraju, taka liczba jednak nie dziwi.

Na sukces Nintendo złożyły się w szczególności największe switchowe premiery – Monster Hunter Rise, Pokemon Brilliant Diamond and Shining Pearl oraz Super Mario 3D World + Bowser's Fury. Te produkcje to odpowiednio pierwsza, druga i czwarta najczęściej kupowane gry minionego roku w Japonii. Korporacja z Kioto pożarła ubiegłoroczną topkę – cała dziesiątka największych bestsellerów ukazała się właśnie na Switchu.

Konkurencja i tak ma powody do radości, biorąc pod uwagę gorszy rok 2020. Xbox Series X/S, jak i PlayStation 5 poprawiły swoją sprzedaż odpowiednio ponad trzy- i czterokrotnie.  

Redaktor
Kuba „Herbarius” Chudzik

Howdy pardner! Kocham wszelkiego rodzaju gry indie, a moim ulubionym tytułem wszech czasów jest Hollow Knight. Poza grami amatorsko pasjonuję się astronomią i paleontologią, oprócz tego pozostaję miłośnikiem orangutanów i gibonów.

Profil
Wpisów66

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane