25.08.2023, 06:30Lektura na 1 minutę
Wideo

Super 56: Zwiastun kolekcji cudacznych minigierek

Onion Soup Interactive ponownie wybrało ścieżkę komedii, ale to nic nowego, bo oni po prostu inaczej nie potrafią. Szykuje się nie tyle gra roku, co gra wszech czasów.

Kto zna chociażby Nippon Marathon, inną pokręconą gierkę tego studia, tego Super 56 nie zdziwi ani trochę. Tytuł ewidentnie nawiązuje do nielicencjonowanej kompilacji kasztanów znanej jako Action 52 i wydanej na NES-a w 1991 roku. Angry Video Game Nerd zrobił materiał o niej jeszcze w czasach prehistorycznych i do dziś jest to jeden z jego najczęściej oglądanych filmików.

Minigierki zawarte w zestawie Super 56 to lawina żartów i odniesień. W jednej z nich jako humanoidalna ryba wyławiamy rybę z ludzką głową, co nawiązuje do cudacznego eksperymentu z Dreamcasta znanego jako Seaman. Zagramy tu w parodię Dooma czy Punch-Outa. Poza tym także przewija się tu coś w stylu Ace Attorney czy Katamari, a to tylko szczyt tej góry lodowej.

Gameplay zapowiada się na mocno chaotyczny, a pomoże w tym fakt, iż w każdą z 56 minigierek zagramy używając tylko jednego przycisku. Kto katował swego czasu WarioWare na GBA lub Wii, ten odnajdzie się tutaj bez problemu. Tytuły z tej serii wciągały jak bagno i to na długie godziny. Super 56 ma już demo dostępne na Steamie, a także wesoły zwiastun do obejrzenia w wiadomym miejscu.


Czytaj dalej

Redaktor
bolo

I hope you like Norwegian black metal, because I don't do earbuds

Profil
Wpisów271

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze