2
20.10.2023, 10:15Lektura na 2 minuty
Wideo

System Shock 2: Enhanced Edition wciąż powstaje i straszy na nowym gameplayu

Nightdive Studios potwierdziło platformy, na które zmierza System Shock 2: Enhanced Edition, i uraczyło nas nowym materiałem.

Pamiętacie, kiedy zapowiedziano odświeżoną edycję System Shocka 2? Odświeżę waszą pamięć: ponad 4 lata temu! I wiem, że w międzyczasie dostaliśmy remake „jedynki” (na który też czekaliśmy latami, to tak swoją drogą), ktoś coś mówił też o adaptacji serialowej, a gdzieś na horyzoncie ledwie majaczy pełnoprawny System Shock 3... a przynajmniej taką mam nadzieję, bo jego sytuacja nie wygląda najlepiej. Całe szczęście, że przynajmniej System Shock 2: Enhanced Edition ma się lepiej i właśnie dostał nowy materiał z okazji Indie Horror Showcase.

To widzimy się za chwilę, zostawiam was na 2 minuty sam na sam z Shodan:

Obejrzane? No to już pewnie wiecie, że Nightdive Studios poskąpiło nam jakichkolwiek informacji na temat choćby przybliżonej daty premiery. Wiemy natomiast, że czekają nas w pełni zremasterowane i przystosowane do rozdzielczości 4K i 120 fps-ów modele postaci czy broni, poprawione oświetlenie, a nawet cutscenki. System Shock 2: Enhanced Edition będzie miał połatane wiele bugów, obsłuży panoramiczne ekrany, pozwoli grać na padzie i zdobywać trofea / osiągnięcia, a nawet zaprosić bratnią duszę do coopa... choć trochę nie wyobrażam sobie takiego zwiedzania Von Brauna, ale co kto lubi.

Jest też dobra wiadomość dla miłośników modów: wersja pecetowa od premiery obsłuży treści stworzone przez fanów. Z kolei posiadacze konsol też mogą zacierać ręce, ponieważ potwierdzono, że System Shock 2: Enhanced Edition trafi również na PS5 oraz Xboksy Series X/S. Mam nadzieję, że doczekamy się tego remastera w przyszłym roku, chociaż patrząc, jak Nightdive Studios chce brać na swoje barki odświeżanie Unreala czy Hereticów i Hexenów, a także wiele innych projektów (że przypomnę tylko Dark Forces), może być z tym różnie...


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1908

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze