4
9.05.2024, 11:30Lektura na 1 minutę

Szef EA chce, by jego studia jak najszybciej zaczęły wykorzystywać AI

Dzięki sztucznej inteligencji Electronic Arts będzie w stanie „budować większe, bardziej wciągające światy, które zaangażują graczy z całego świata”. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor EA, Andrew Wilson.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

AI w znacznym stopniu przyśpiesza proces tworzenia gier – nikogo zatem nie powinno dziwić, że wykorzystywanie sztucznej inteligencji przez developerów staje się coraz powszechniejsze. Temat ten jest często poruszany przez przedstawicieli największych korporacji gamingowych – dyrektor Electronic Arts, Andrew Wilson, twierdzi, że sztuczna inteligencja już niedługo odegra większą rolę w produkcji gier EA. 


Przeprowadziliśmy analizę wszystkich naszych procesów rozwojowych i obecnie, na podstawie wczesnej oceny, wierzymy, że częstsze korzystanie z AI wpłynie pozytywnie na ponad 50% z nich. 


Andrew Wilson

Wilson podkreślił, że w przeciągu 3-5 lat korporacja będzie w stanie „budować większe, bardziej wciągające światy, które zaangażują graczy z całego świata”, a jako przykład podał sprawniejsze modelowanie stadionów do gier sportowych. Przy wykorzystaniu tradycyjnych metod proces ten zajmował około 6 miesięcy – dzięki sztucznej inteligencji trójwymiarowy obiekt sportowy powstaje nieporównywalnie szybciej oraz charakteryzuje go niebotyczna ilość detali.

Co do tego, że dzięki AI wirtualne światy będą większe, nie mam najmniejszych wątpliwości – pytanie tylko, czy przy okazji nie będą one niemiłosiernie generyczne oraz najzwyczajniej w świecie nudne? Przekonamy się za 5 lat!


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów340

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze