5
27.05.2024, 12:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Tekken 8: Lidia Sobieska powraca w nowym zwiastunie rozgrywki

Nasza premierka daje popis swoich umiejętności karate i przedstawia graczom 3 nowe filary polskości w trailerze Tekkena 8.


Maciek „Macix" Szymczak

Premiera Tekkena 8 zdecydowanie należała do udanych. Najnowsza odsłona kultowej serii bijatyk autorstwa Bandai Namco została  oceniona przez recenzentów jako druga najlepsza część po „trójce”, a Rajmund w swojej recenzji nazwał ją „królem współczesnych bijatyk”. Niestety jakiś czas po premierze gra spotkała się ze sporą krytyką graczy, głównie dotyczącą mikropłatności i innych sposobów monetyzacji produkcji.

W tym całym zamieszaniu polscy gracze znaleźli jednak powód do radości, a był nim oczywiście powrót znanej z Tekkena 7 Lidii Sobieskiej, czyli polskiej premierki, która również przybyła walczyć w turnieju Króla Żelaznej Pięści. Bandai Namco postanowiło uraczyć nas prezentacją rozgrywki tej bohaterki, podczas której możemy zapoznać się z jej zestawem ruchów.

Nasza Wojownicza Premierka, jak nazywają ją postacie z uniwersum Tekkena, posługuje się w walce tradycyjnym karate, którego używa, aby spuścić łomot m.in. Reinie czy Jinowi. Czuć, że jej styl walki nie jest nastawiony na żadne finezyjne uniki i ruchy, a raczej opiera się na czystej sile zadawanych ciosów, przez co wygląda bardzo satysfakcjonująco.

Zaprezentowano nam również finisher wykonywany przez Lidię, podczas którego możemy dostrzec stylizowane na kanji polskie słowa oraz usłyszeć krzyk rodzimego orła, napawający nas dumą. „Ludzie”, „Pokój” oraz „Uczciwość”, oto filary naszej dzielnej premierki idealnie oddające polski charakter.

Nie wiemy niestety, kiedy dokładnie Lidia Sobieska zawita do gry, Bandai Namco podało jedynie orientacyjny termin, jakim będzie lato tego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Maciek „Macix" Szymczak

Zakochany w fantastyce maści wszelkiej. Jak najmniej czasu spędza, siedząc w tym świecie, a jak najwięcej przemierzając nadprzestrzeń Odległej Galaktyki, niebo Alagaësii, szlaki Kontynentu lub bezkresne łąki na Cuszimie. Gdy w końcu wyjdzie remake pierwszego Wiedźmina, to zniknie z tego wszechświata, dopóki nie przejdzie gry na każdy możliwy sposób. Niezwykle irytuje go, gdy ktoś traktuje popkulturę jako treści niższego rzędu. Typ, który kłócił się z polonistką, że gry to też sztuka, a na maturze odwołał się do Gwiezdnych Wojen.

Profil
Wpisów169

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze