1
10.04.2024, 15:30Lektura na 2 minuty

Tekken 8 z coraz niższą oceną na Steamie. Przyczyną mikrotransakcje

Gracze mają dość dodawania przez Bandai Namco kolejnych mikrotransakcji do Tekkena 8. Po wprowadzonych do gry zmianach jej ocena na Steamie zaczyna gwałtownie spadać.

Wchodząc na grową scenę, Tekken 8 zaprezentował się na początku z bardzo dobrej strony. Dzieło Bandai Namco zebrało świetne recenzje, w tym także od rajmunda, który przyznał grze naprawdę wysoką notę, a i gracze obsypali tytuł pozytywnymi opiniami chociażby na Metacriticu. Dodajmy do tego jeszcze fantastyczną sprzedaż, o czym informował na platformie X (dawniej Twitter) Takashi Mochizuki z Bloomberga i wyjdzie nam, że ósmy Tekken jest po prostu wielkim sukcesem dla Bandai Namco. Od premiery gry sporo się jednak zmieniło, a jej oceny na Steamie zaczęły ostatnio znacząco spadać.

Powodów takiego stanu rzeczy należy się w pierwszej kolejności doszukiwać w dodanych do gry mikropłatnościach, które twórcy wprowadzili dopiero ponad miesiąc po premierze. Co ciekawe, sam reżyser gry, Katsuhiro Harada, bronił tej decyzji, co oczywiście nie spotkało się z ciepłą reakcję ze strony graczy, podobnie zresztą jak sam fakt pojawienia się sklepiku w grze.

To jednak nie wszystko. Czarę goryczy przelało w tym przypadku zapowiedzenie battle passa, który wydaje się być po prostu kolejną próbą wyciągnięcia od graczy jeszcze większych pieniędzy. Nie można się więc dziwić, że dla niektórych miarka się przebrała i ludzie zamierzają teraz dosadnie pokazać, jak bardzo nie chcą widzieć takich praktyk w grach, a już zwłaszcza w takich, które w swoim rdzeniu oferują po prostu przyjemną rozgrywkę (patrzę tu także na ciebie, Dragon’s Dogmo 2). Stąd jeśli spojrzymy na ostatnie recenzje Tekkena 8 na Steamie, to ujrzymy wynik w postaci ledwie 53% pozytywnych opinii. Warto tu też dodać, że ostateczną notę dla gry zdecydował się zmienić również Bastian, który we wpisie na platformie X wyjaśnił, że to właśnie dodanie mikrotransakcji spowodowało u niego chęć obniżenia oceny produkcji.

Pozostaje liczyć na to, że ta reakcja ze strony graczy przyczyni się do jakiegokolwiek przemyślenia sytuacji ze strony Bandai Namco.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów186

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze