3
2.04.2024, 14:30Lektura na 2 minuty

Tekken 8: Twórcy sięgają głębiej do kieszeni graczy i zapowiadają battle passa

Bandai Namco nie zatrzymuje się i po wprowadzeniu do Tekkena 8 sklepiku z mikrotransakcjami zapowiada dodanie do gry battle passa.

Dopiero co wrzało podczas premiery Dragon’s Dogmy 2 przez dodane znienacka mikrotransakcje, a już mamy podobne zamieszanie, tym razem związane z Tekkenem 8, w którym wkrótce pojawi się battle pass. Jego dodanie do gry zostało zapowiedziane przez twórców podczas najnowszego odcinka Tekken Talk Live, który skupiał się na postaci Eddy’ego Gordo.

Tekken Fight Pass, jak zatytułowano przepustkę, wprowadzi nowe codzienne i cotygodniowe zadania, których ukończenie pozwoli na odblokowanie różnych przedmiotów w grze. Oczywiście zapowiedź spotkała się z, delikatnie mówiąc, bardzo chłodnym przyjęciem, o czym możemy się przekonać, chociażby czytając komentarze pod wspomnianym odcinkiem. Najczęściej pojawiającą się opinią wśród graczy jest ta, że tak agresywne mikrotransakcje nie powinny pojawić się w grze, która na konsolach kosztuje aż 339 zł.


Byłem wkurzony, kiedy wprowadzili Tekken Shop, jednak pogodziłem się z tym, ale battle pass? Traktują tę grę, jakby była darmowa. Nie mogę uwierzyć w to, jak nisko upadają obecnie firmy, wprowadzając takie mikrotransakcje.


Przypomnijmy, że niedawno w ósmym Tekkenie pojawił się także sklepik z mikrotransakcjami i choć twórca gry, Katsuhiro Harada, argumentuje, że ich wprowadzenie związane jest z coraz wyższymi kosztami produkcji, to słowa te dość mocno kontrastują z fantastyczną sprzedażą gry.

Warto tutaj dodać, że mikrotransakcje w Tekkenie 8 zostały dodane dopiero po premierze gry. Fakt ten spowodował, że Bastian zdecydował się obniżyć ostateczną ocenę produkcji, o czym możecie poczytać więcej w jego wpisie na platformie X (dawniej Twitter).


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów142

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze