2
29.02.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

Tekken 8: Twórca broni wprowadzenia mikrotransakcji

Z odpowiedzi Katsuhiro Harady możemy wyczytać, że raczej nie jest on zadowolony z krytyki zmian wprowadzonych w Tekkenie 8


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Jak Rajmund napisał, że Tekken 8 wymiata, to myślę, że możecie mu zaufać. W sumie to nie on jeden był zachwycony najnowszą odsłoną bijatyk od Bandai Namco. Do tego produkcja do niedawna nie sprawiałą żadnych problemów. Fani byli zadowoleni z formy wspierania gry, jednak niedawno zapowiedziano aktualizację, która wznieciła w nich potrzebę w wyposażenie się w widły przeciwko twórcom.

Od dziś można grać w Tekkena 8 z najnowszą aktualizacją, która dodaje do produkcji między innymi sklepik oraz mikrotransakcje. Na pewno nie muszę wam mówić, z jaką reakcją wiązała się zapowiedź i wprowadzenie takich zmian do produkcji. 

Ewidentnie nie mógł jej znieść ojciec serii, Katsuhiro Harada. Twórca, w odpowiedzi na krytykę jednego z fanów, przygotował długi wpis na platformie X. Na początku poruszono kwestię różnicy w kosztach na przestrzeni lat, która według ogólnikowych haseł Harady i tak robi wrażenie.

Koszty produkcji są obecnie dziesięciokrotnie wyższe niż w latach dziewięćdziesiątych oraz dwu- albo nawet trzykrotnie wyższe niż miało to miejsce podczas produkcji Tekkena 7. Także serwery salonów walk są niesamowicie kosztowne w utrzymaniu. W przeszłości nie było tylu specjalistów oraz modułów sieciowych. Dodatkowo gry nie były tak zaawansowane technologicznie, jak są teraz. 

Kto zna postać Katsuhiro Harady, ten wie, że nie może powstrzymać się od wbijania szpilek w stronę swoich odbiorców. Również teraz tego nie zabrakło, kiedy opowiadał, co mogło być głównym powodem wprowadzenia mikrotransakcji. Dodatkowe płatności wewnątrz gry mają pomóc twórcom finansować dalsze wsparcie Tekkena 8.

Obecnie wielu ludzi chce produkcji, która będzie wspierana latami. Tworzenie dodatkowej zawartości generuje ogromne koszty. Prawdopodobnie żyje on miłymi wspomnieniami z dzieciństwa i nie przykłada uwagi do zmieniających się czasów i rosnących kosztów. Sytuacja ekonomiczna i wszystko dookoła dynamicznie się zmienia i jeśli nic nie zrobimy, jak sugerujecie, gra przestanie funkcjonować w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czy jest to kolejny głos sfrustrowanego dewelopera, który kładzie się niczym Rejtanem w obronie mikrotransakcji i obecnej rzeczywistości produkcji gier wideo? I tak, i nie. Kilka dni wcześniej opublikował wpis z okazji dwudziestolecia Tekkena 5, w którym nie brakowało gorzkich słów w stronę aktualnych realiów tworzenia elektronicznej rozrywki.

W Tekkena 8 zagracie na PC, PS5 oraz Xboksach Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów423

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze