5
19.04.2024, 11:00Lektura na 2 minuty

The Crew: Prawnik uważa, że gracze nie mają szans z Ubisoftem w sprawie odebrania dostępu do gry

Według jednego z prawników próby przywrócenia życia The Crew spełzną na niczym. Niestety wydaje się, że gracze nie mają też co liczyć na zwrot pieniędzy.


Adam Kołodziejczyk

Ledwie w styczniu dyrektor ds. subskrypcji Ubisoftu stwierdził, że gracze powinni przyzwyczaić się do tego, że nie posiadają gier na własność, a już 3 miesiące później francuska firma odebrała możliwość gry w The Crew. W odpowiedzi na takie praktyki powstała inicjatywa Stop Killing Games, która ma powstrzymać developerów przed wyłączaniem dostępu do gier. Ponadto do rządu Wielkiej Brytanii złożono petycję, w której gracze domagają się, by wydawcy po zakończeniu wsparcia i wyłączeniu serwerów danego tytułu umożliwiali dalsze granie w niego w trybie offline.

Jednak według Kaia Bodensieka, czyli prawnika, z którym rozmawiał serwis GameStar, starania graczy nie mają wielkich szans powodzenia. Podkreślił on, że nabycie oferującej dostęp do serwerów gry-usługi to tak naprawdę nie zakup, a zawarcie umowy na czas nieokreślony. Z tego powodu według niego Ubisoft ma pełne prawo odbierać dostęp do takich gier jak The Crew. Bodensiek wytłumaczył też, że jedyna sytuacja, w której gracze mogliby otrzymać zwrot pieniędzy za grę, to gdyby sąd uznał, że umowa trwała nieracjonalnie krótko.

Wydaje się więc, że niestety w sprawie The Crew niewiele da się zrobić. Ubisoft bardzo dobrze zabezpieczył się przed takimi działaniami graczy, a jedyne, co nam pozostało, to próbować walczyć o to, aby takie praktyki nie zdarzały się w przyszłości, wspierając na przykład wspomnianą inicjatywę Stop Killing Games czy zwracając się o pomoc chociażby do Komisji Europejskiej.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów186

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze