1
18.09.2023, 20:16Lektura na 3 minuty

The Elder Scrolls VI nie wyjdzie przed 2026 i na PlayStation. Szok, co?

Potwierdzają to „nowe” dokumenty z batalii sądowej między Activision a Federalną Komisją Handlu.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Głośne przejęcie Activision przez Blizzard ciągnie się i ciągnie, choć jest już coraz bliżej finiszu. Firmy niedawno musiały przełożyć ostateczny termin na październik, aby Microsoft nie płacił kar. Całkiem nieźle wygląda sytuacja z brytyjskim urzędem, jednym z ostatnich do udobruchania. Ba! Zieloni (przepraszam, przynajmniej nie Gigant z Redmond) już czynią pierwsze ustalenia odnośnie do Call of Duty, mimo że teoretycznie nie mają z serią jeszcze wiele do czynienia.

Tak więc sprawa wciąż się toczy. Przynajmniej w międzyczasie możemy poczytać nowe dokumenty. Pochodzą z procesu wytoczonego przez amerykańską Federalną Komisję Handlu (FTC). Dotarło do nich The Verge.


Było wiadomo, ale teraz bardziej

Pokazany fragment to tabela, którą stworzył sam Microsoft. Porównuje ona największe marki firmy, aby udowodnić sądowi, że po przejęciu monopol nie byłby aż tak duży.

Tabela porównująca różne marki Microsoftu nabyte od 2018. Jej opis znajduje się w newsie.
Źródło: The Verge, US Courts

Znajdujemy w nich spisane potwierdzenie dwóch osobnych, ustnych doniesień. Pierwsze: w czerwcu prawnik Microsoftu zdradził, że The Elder Scrolls „16” wyjdzie w 2026. Drugie: Phil Spencer twierdził zaś, że mowa dopiero o 2028.

Jak widzimy na powyższym dokumencie, czarno na białym: platformy to tylko Xbox i PC, data premiery „co najmniej 2026”. Wygląda więc na to, że Spencer nieco kręcił, mówiąc ledwie dwa miesiące temu:


Myślę, że nie możemy mieć całkowitej pewności co do platform, na jakich gra się ukaże biorąc pod uwagę to, jak daleko do jej premiery.


Wobec tego trudno się dziwić Toddowi Howardowi, że nieco żałował przedwczesnej zapowiedzi. Tylko spokojna głowa: The Elder Scrolls VI aktywnie powstaje, a nawet wyszło ostatnio z okresu preprodukcji po... 5 latach. Nie jest to więc przypadek tytułu, który istnieje tylko w marzeniach CEO.

Strach myśleć, ile będziemy mieli wszyscy lat w dniu premiery Fallouta 5.


Na Xboksa Series Y także poczekamy

Jak z kolei zauważa portal Axios, w dokumentach znajdziemy także mailową wymianę zdań, która zapewne nia miała ujrzeć nigdy światła dziennego. Mowa w niej o nadejściu nowej generacji Xboksów w 2028 roku.

Ace Attorney z logo Xboksa
Ace Attorney z logo Xboksa

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów865

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane