10
9.12.2023, 15:44Lektura na 2 minuty
Wideo

The Game Awards krytykowane za brak taktu. „Prosimy już kończyć”

Larian Studios zapomniał o ogłoszeniu Baldur's Gate 3 na Xboksa podczas The Game Awards 2023. Geoff Keighley zapowiedział zmiany w formule ceremonii.

„W poszukiwaniu straconego czasu”. Tak podsumował tegoroczne The Game Awards 2023 nasz redaktor DaeL. Jak zwraca uwagę, dysproporcja między zwiastunami i reklamami a przemówieniami uczestników przekroczyła podczas ceremonii punkt krytyczny. Nie jest w tym zdaniu odosobniony. Mnie i wielu komentujących także dziwiło niemalże zganianie ludzi ze sceny. Wyjątkowo nieprzyjemna sytuacja spotkała prezesa Larian Studios.


„Please Wrap It Up”

Swen Vincke podczas wspominania o zmarłych kolegach z zespołu był poganiany wielkim monitorem „Please Wrap It Up”. Można to przetłumaczyć jako „prosimy zmierzać do końca”, ale bardziej bezpośrednie niż w języku polskim. Na cały występ miał trzydzieści sekund. Sprawa wyszła na światło dzienne dzięki sugestywnemu nagraniu z widowni. Porównawszy to np. z długim ogłoszeniem OD z Kojimą, poczuć można dysonans.


W trakcie tej podróży pożegnaliśmy kilkoro osób. Chciałbym więc zadedykować im tę nagrodę; a zwłaszcza Jimowi, naszemu naczelnemu artyście animatorowi, który odszedł w zeszłym miesiącu.


W tym kontekście trudno się zdzwić, że szef zapomniał o zapowiedzi portu Baldur's Gate 3 na Xboksa, co przyznał z pewną skruchą na Twitterze/X. Oddział PR-owy dużej korporacji zachował się jednak z klasą i pogratulował wygranej oraz założenia zbroi.

Na dyskusję zareagował Geoff Keighley, główna osoba stojąca za całą ceremonią. Zapowiedział zmiany, ale trzeba przyznać, że podszedł do tego dość swobodnie i nie odniósł się do największych kontrowersji, także tych związanych z przerywaniem niektórym ludziom (do czego się nie przyznał). Spadły za to na niego kolejne wirtualne gromy. Coś mi niestety mówi, że wiele się w tej materii nie zmieni.


Swoją drogą – zgadzam się, że w tym roku muzyka była grana zbyt szybko i poprosiłem nasz zespół o poluzowanie tej zasady w trakcie trwania programu. Chociaż tak naprawdę nikt nie został wyciszony, jest to kwestia, którą należy się zająć w przyszłości.The Game Awards 2023 za nami

Przypominamy, że to Baldur's Gate 3 otrzymał główną nagrodę. Drugimi wygranymi są zdecydowanie studia Remedy oraz Nintendo, których gry z tego roku zdominowały ceremonię.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze