5
18.11.2023, 05:21Lektura na 3 minuty
Wideo

The Last of Us Part II Remastered na PS5 zapowiedziane. Data premiery i więcej

The Last of Us Part II Remastered pojawiło się w PlayStation Network, a wraz z nim szereg screenów oraz opis. Po wycieku ogłoszono grę oficjalnie.

Aktualizacja: 18.11.2023, 7:00. Gra została ogłoszona oficjalnie. Wszystkie informacje z oryginalnego newsa zgadzają się. Nowe informacje dopisano pod spodem.

W Naughty Dog chyba nigdy nie zaznają spokoju. Po plotkach, które brzmiały dość niewiarygodnie mimo dobrych źródeł, oraz mniejszych wyciekach poszedł tym razem istny wylew informacji. I tak, drodzy państwo, The Last of Us Part II nie otrzyma jakiejś tam płatnej aktualizacji next-genowej, a cały remaster. Tym samym okazuje się, że informacje na ten temat pochodzące jeszcze z grudnia 2022 są prawdziwe.


The Last of Us Part II Remastered na dużym wycieku

Źródłu ciężko zaprzeczać – to PlayStation Network. Ktoś musiał się pomylić i wrzucić całość przed czasem. Zmianę od razu wyłapał bot przeczesujący sklep Sony dla zagranicznej stronki PSDeals. Nie ma tu co dodawać, to pełne ogłoszenie, włącznie z... trailerem!

Więc tak. The Last of Us Part II na PS5 to w istocie remaster. Żadnego clickbaitowania, dokładnie tak go nazwano. Doda wszystko, na czego brak narzekały osoby, które ściągnęły łatkę z 60 klatkami na sekundę. 4K w trybie wydajności. Obsługę DualSense, czyli wszystkie wibracje i przyciski stawiające opór w zależności od broni. Ładowanie opracowane pod słynny dysk SSD.


Garść trybów

Jakie jeszcze nowe możliwości grania zapewni nam The Last of Us Part II Remastered? Dostaniemy tryb roguelike. Brzmi ciekawie.


Sprawdź, jak długo uda ci się przetrwać za jednym razem, każdorazowo wybierając inną ścieżkę w serii losowych potyczek. Graj jako wiele różnych postaci do odblokowania, z których niektóre nigdy wcześniej nie były dostępne w serii The Last of Us, każda z unikalnymi cechami rozgrywki.


Do tego garść ciekawostek, która przypomina dodatki z filmowych płyt DVD. Będzie można ograć trzy niedokończone poziomy (i tutaj zastrzeżenie, że nie jestem pewien z opisu, czy chodzi o całkowite odrzuty, czy o wczesną wersję czegoś, na co natrafią posiadacze remastera), pobrzdąkać na gitarze w rozbudowanym trybie Free Play czy włączyć tryb speedrunowania całości. No i dojdzie audiodeskrypcja.

I żeby już nie trzymać was w niepewności, kiedy data premiery – 19 stycznia 2024.


Aktualizacja: 18.11.2023, 7:00

Gra została ogłoszona oficjalnie i w pełni pokrywa się z tym, co piszemy wyżej. Doszedł jednak nowy istotny szczegół: wiemy, że posiadacze wersji na PS4 zapłacą standardowe 10 dolarów za aktualizację, a więc ok. 45-50 złotych!

The Last of Us Part II Remastered
The Last of Us Part II Remastered

Ponieważ doczekaliśmy się ogłoszenia z prawdziwego zdarzenia, oto oficjalny zwiastun:


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów946

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze