7
19.11.2023, 18:00Lektura na 1 minutę
Wideo

The Last of Us Part II Remastered: Oto porównanie grafiki z oryginałem. Cóż...

Nie należę do osób, które łatwo krytykują takie gry jak The Last of Us Part II Remastered. Broniłem nawet remake'u Part I. Ale jednak uniosłem brew przy oglądaniu.

Po wycieku z PlayStation Store zapowiedziano wczoraj (18 listopada 2023) z rana The Last of Us Part II Remastered na PlayStation 5. Dodaje on wszystko, czego spodziewalibyśmy po solidnej aktualizacji: natywne 4K w trybie wydajności, kod przepisany pod szybkie SSD, fantastyczne opcje dostępności, obsługa wszystkich wodotrysków DualSense'a. Jest także sporo dobrych dodatków opowiadających np. o powstawaniu produkcji.


Czy remaster The Last of Us Part II ma lepszą grafikę?

Twórcy z Naughty Dog obiecują podbite tekstury, lepsze modele, w tym dokładniejsze LOD-y (obiekty widziane z daleka), ładniejsze cienie. Prawdopodobnie w 4K to wszystko faktycznie widać, ale jak to wygląda na razie?

W sukurs przychodzą jak zawsze fani, którzy stworzyli własne porównania grafiki Remastered ze scenami z The Last of US Part II. No i cóż... Zobaczcie sami:

W moim odczuciu są to różnice, które dostrzegą głównie osoby grające w wysokich rozdzielczościach na większych telewizorach – coś jak IMAX kontra zwykły ekran kinowy. Tym lepiej, że Naughty Dog umożliwi aktualizację obecnym posiadaczom za 10$ (ok. 45-50 złotych). 

Premiera The Last of Us Part II Remastered zaplanowana została na 19 stycznia 2024.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów946

Obserwujących7

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze