27
11.02.2021, 08:33Lektura na 2 minuty

The Last of Us: Poznaliśmy aktorów grających Ellie i Joela!

Wybór idealny nie istnie...


Witold Tłuchowski

W najbliższych latach czeka nas istny zalew ekranizacji gier wideo – czy to animacji, czy filmów aktorskich, czy w końcu seriali od największych producentów. Wśród wszystkich nadchodzących adaptacji sporym zainteresowaniem cieszy się szczególnie „The Last of Us” – w końcu za scenariusz odpowiada Craig Mazin („Czarnobyl”, a także powstające „Borderlands”). Reżyserią pierwszego odcinka zajmie się zaś mniej znany, ale już mający na koncie wyróżnienie w Cannes Kantiemir Bałagow – informację tę ogłoszono w styczniu. Nie spodziewaliśmy się chyba, że kolejne wieści przyjdzie nam usłyszeć już niedługo później.

A jednak. HBO zdradziło, kto wcieli się w głównych bohaterów serialu. Joela zagra więc Pedro Pascal, aktor znany z roli Oberyna w „Grze o tron” i Mandalorianina w „Mandalorianinie”.


(Kliknij, aby powiększyć)

Szczerze? W tym momencie trudno mi sobie wyobrazić jakikolwiek lepszy wybór (ale wiem, że zaraz mnie wyprowadzicie z błędu). Co ciekawe do tej roli rozpatrywano również Mahershalę Aliego, ale twórcy ostatecznie porzucili ten pomysł.

Poznaliśmy również jego partnerkę z planu. W Ellie wcieli się 17-letnia Bella Ramsey, występująca do tej pory w „Grze o tron” (Lyanna Mormont) i „Mrocznych materiach” (Angelica).


(Kliknij, aby powiększyć)

Fabuła „The Last of Us” przedstawi wydarzenia z pierwszej części serii. Przybliżonej daty premiery wciąż nie poznaliśmy.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze