1.03.2023, 20:00Lektura na 2 minuty

The Wolf Among Us 2: Premiera dopiero w przyszłym roku

Kiepskie wieści dla wszystkich czekających na kontynuację przygód Bigby'ego Wolfa. The Wolf Among Us 2 zalicza ogromny poślizg i zagramy najwcześniej w 2024.

Historia The Wolf Among Us 2 zaczyna przypominać serial, ale niestety taki, który ogląda się bardzo, bardzo źle. Pierwsze informacje o grze pojawiły się już 6 lat temu, a zamiast premiery dostaliśmy rozpad odpowiedzialnego za tytuł studia Telltale. Firma rok później wstała z martwych i zajęła się nowymi projektami: m.in. grową adaptacją The Expanse oraz remasterami swoich starszych tytułów. Pod koniec 2019 na horyzoncie znowu pojawiły się przygody Bigby’ego i... tak się to kręci już kolejny rok. Ostatnio studio zabrało głos w tej sprawie rok temu, zapowiadając premierę w 2023. I wiecie co? Nic z tego nie będzie.

W najnowszym wywiadzie dla IGN prezes Telltale, Jamie Ottille przyznał, że The Wolf Among Us 2 przesiadł się na Unreal Engine 5 i dokończenie gry wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wydanie produkcji w tym roku byłoby możliwe tylko wtedy, kiedy studio zdecydowałoby się na wielki crunch (jaki raz już je przecież zabił) lub wypuściłoby ją w stanie ewidentnie niedokończonym:


Jeśli wydalibyśmy ją w stanie niegotowym, gracze by nas rozszarpali. Oczekiwania są bardzo wysokie i by je spełnić, potrzebujemy czasu. Chcemy być z tego dumni i wiedzieć, że wypuścimy najlepszą grę, jaką będziemy w stanie zrobić.


Jamie Ottille, CEO Telltale

Podobnie jak pierwsza część (czy też po prostu pierwszy sezon), The Wolf Among Us 2 zostanie wydany w odcinkach, ale jedna rzecz uległa istotnej zmianie: poszczególne epizody powstają jednocześnie, więc zapewne skróci się czas pomiędzy ich wydawaniem. Dla takich osób jak ja to też świetna wiadomość, bo szybciej doczekam się wydania kompletnego.

Telltale jeszcze w tym roku wyda wspomniane wcześniej The Expanse, a po zwiastunach wnoszę, że dostaniemy więcej tego, do czego developerzy przyzwyczaili nas już pierwszym sezonem growego The Walking Dead. Problem w tym, że od tego czasu zmieniła się zarówno branża, jak i odbiorcy – nie byłbym wcale taki pewny, czy magia tych gier dalej będzie działać… Wydanie drugiego sezonu The Wolf Among Us ponad dekadę po pierwowzorze też nie brzmi najlepiej i choć będę się przy nim bawił pewnie równie dobrze, co przy poprzednim, to gdzieś z tyłu głowy zapala mi się czerwona lampka na wieść o tym, że developerzy potrzebują na to kolejnego roku...


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze