7.07.2023, 08:45Lektura na 2 minuty

Total War: Pharaoh pogrąża Egipt w wojnie. Sporo się dzieje

Nowy gameplay z Total War: Pharaoh ukazuje szczegóły na temat przywódców i ich wojsk. Całość przypomina wojnę totalną.

Większość z was pewnie o tym wie, ale na wszelki wypadek przypomnę, że skarabeusz to wspaniałe stworzenie, które bardzo ciężko pracuje na swój sukces. Developerzy gry Total War: Pharaoh również pracują w pocie czoła i regularnie prezentują nowe fragmenty rozgrywki ze swej najnowszej gry.

Tym razem zwrócono szczególną uwagę na zróżnicowanie zalety określonych liderów egipskiej frakcji. Jeżeli np. zdecydujemy się na Ramzesa, to będziemy mogli wykorzystać jego bardziej elitarne jednostki, które mimo niższej liczebności, imponują swą siłą w starciach. Z kolei Seti jest tego przeciwieństwem, bo stawia na liczebność swoich wojsk, które nie są już tak elitarne.

Tauseret jest żoną Setiego, która jest dobra w politycznych gierkach, a zamiast na wojsku, skupia się przede wszystkim na wydajnej produkcji. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Amenmes, który dostrzega ogromną wartość złota i wie, w jaki sposób to wykorzystać.

Każdy lider ma swoje mocne i słabe strony, lecz to nie wszystko, bo określone obszary Egiptu oferują jednostki z konkretnymi cechami. Rekrutując w jednym regionie, możemy liczyć np. na słabiej wyszkolonych wojaków z gorszym pancerzem, ale za to z wrodzoną odpornością na bardzo wysokie temperatury. Oczywiście braki w wyszkoleniu mogą zostać łatwo nadrobione zaskakująco wysokimi liczbami, które zaleją przeciwnika.

No dobra, brzmi ciekawie, lecz w zupełnie innym regionie dostaniemy jednostki z lepszym pancerzem, które do tego są wyśmienite w obronie, a jeśli trzeba, mogą szybko oflankować i dzięki temu zadawać zwiększone obrażenia. Są też wojska, które np. czują się świetnie nawet w trudnych warunkach pogodowych i burza piaskowa nie jest im straszna. Są i takie jednostki, które nie boją się sytuacji, w których zostaną otoczone.

Innymi słowy, Total War: Pharaoh sprawia, że gracze będą musieli wykorzystywać zalety swoich liderów, a także sięgać po plusy konkretnych obszarów Egiptu. Teoretycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie, a umiejętność szybkiego adaptowania się do sytuacji, będzie wynagradzana.

Premiera Total War: Pharaoh na PC została zaplanowana na październik 2023 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze