2
8.07.2024, 10:20Lektura na 2 minuty

Twórcy Gothica z nowym studiem. Weterani Piranha Bytes otwierają Pithead Studio

A samo Piranha Bytes, jak już wiadomo, nie istnieje.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Gothic wiecznie żywy w naszych sercach, szczególnie gdy jesteśmy coraz bliżej jego premiery. Twórcy zapowiedzieli pojawienie się dema remake’u na Gamescomie, możemy więc spodziewać się także garści nowych informacji dotyczących produkcji. A odchodząc od produkcji Alkimia Interactive, to niedługo studio może zyskać poważną konkurencję, która miała okazję pracować nad oryginalnymi Gothicami.

Chodzi oczywiście o małżeństwo Pankratzów, Björna i Jennifer. Za pośrednictwem redakcji GameStar twórcy ogłosili otwarcie nowej firmy – Pithead Studio. Jej celem będzie tworzenie mrocznych akcyjniaków z elementami horroru. Produkcje będą mocno niezależne i wydawane, przynajmniej na razie, na własną rękę. Twórcy mówią o mniejszej skali, która mimo wszystko powinna wyjść im na plus ze względu na większą dbałość o szczegóły. Więcej informacji na temat studia poznany w niedługim czasie.

O wiele ciekawiej prezentuje się jednak aktualna sytuacja Piranha Bytes. Na początku stycznia gruchnęła informacja, jakoby studio miało zostać zamknięte, ale bardzo szybko plotki zostały zdementowane. Według informacji zebranych przez GameStara studio ma być „najwyraźniej zamknięte”. Piranha wyczekiwała finansowania projektu na wysokość około 3 milionów euro, jednak ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Same fundusze przeznaczone na utrzymanie studia zakończyły się w czerwcu, co oznacza, że Piranha Bytes oficjalnie przestała istnieć.

Pankratzowie odgrywali kluczowe role w Piranha Bytes, które opuścili jesienią 2023 roku. Björn dołączył do firmy w 1999 roku w roli projektanta oraz scenarzysty, okazyjnie również kompozytora oraz inżyniera dźwięku. Jennifer może pochwalić się nieco krótszym stażem – od 2008 również do 2023 roku. W ostatnich latach małżeństwo skupiało wszystkie swoje siły na serii Elex, a nawet miało pracować nad trzecią odsłoną serii. Samo Piranha Bytes natomiast wolało powrócić do klimatów oryginalnych Gothiców.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów472

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze