27.11.2023, 13:00Lektura na 3 minuty
Wideo

Twórcy Halo Infinite prawdopodobnie pracują nad kolejną odsłoną serii

Prezes Certain Affinity przyznał w wywiadzie, że studio pracuje nad czterema projektami – jednym z nich najpewniej jest nowa odsłona serii Halo we współpracy z 343 Industries.


Patryk „Delighter” Żelazny

343 Industries, twórcy Halo Infinite, nie są aktualnie w najlepszej pozycji. Samo Halo Infinite miało wspaniałą premierę i Smuggler uznał tę grę za najlepszą strzelankę, w jaką grał od dawna. Pomimo początkowych kłopotów z produkcją, ostatecznie udało się wyjść na prostą i ją dopracować. Prawdziwy problem jednak się pojawił w momencie, w którym branżę gier dotknęły masowe zwolnienia – 343 Industries było niestety jedną z ofiar, a do tego skala zwolnień była tam zaskakująco duża. Ale mimo wszystko twórcy mogą dalej pracować nad serią. A nawet najpewniej właśnie to robią.

Źródłem informacji jest Max Hoberman, założyciel i prezes Certain Affinity, a o sprawie doniósł na Twitterze Idle Sloth. W wywiadzie dla youtubowego kanału Bathrobe Cast Hoberman powiedział, że Certain Affinity jest w trakcie prac nad czterema różnymi projektami – trzy z nich mają być duże, a jeden mniejszy. Ponadto Hoberman wspomina o największym projekcie (jednym z pierwszej trójki), który ma powstawać we współpracy z 343 Industries. Co ciekawe, pomimo tego, że mowa o największym projekcie, pracuje nad nim ekipa złożona z zaledwie 30-35 twórców. Hoberman zaczyna omawiać projekty w 20 minucie i 50 sekundzie.

Oczywiście nie mamy żadnych detali dotyczących praktycznie żadnego z tych projektów, ale Idle Sloth donosi, że czwarty wspomniany przez Hobermana projekt nosi kryptonim Project Loro (będzie to pierwszoosobowa strzelanka).

Nie możemy zatem powiedzieć na pewno, że w produkcji jest następna odsłona Halo, przynajmniej do grudnia, kiedy według Hobermana też duży projekt ma zostać zapowiedziany. Trudno jednak spodziewać się czegoś innego, co po pierwsze byłoby dla twórców tak ekscytujące, a po drugie: wymagałoby połączenia sił Certain Affinity z 343 Industries – czyli dwóch studiów w dużej części znanych z prac nad serią Halo.


Rozwój Halo Infinite wciąż trwa i trwać będzie

W perspektywie masowych zwolnień w firmie źródłem informacji jak na ironię jest oferta pracy ogłoszona na stronie internetowej Microsoftu. Poszukiwana jest osoba na stanowisko Multiplayer Playlist Designera do prac nad Halo Infinite, aby dostarczać nowe treści. Fragment ogłoszenia mówi:


Odpowiedzialny będziesz za pomoc w wynajdowaniu, sprawdzaniu i dodawaniu treści do playlist trybu Forge stworzonego przez społeczność. Będziesz bezpośrednio współpracować z innymi osobami odpowiedzialnymi za treści do trybu Forge, aby upewnić się, że te doświadczenia spełnią oczekiwania.


Fragment oferty pracy

Trudno o lepszy dowód na to, że developerzy wciąż inwestują sporo czasu i zasobów w dostarczenie graczom Halo Infinite nowej zawartości.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze