7.12.2021, 16:01Lektura na 2 minuty

Uncharted: Legacy of Thieves Collection – Znamy datę premiery na PS5, pecetowcy muszą zaczekać [WIDEO]

Posiadacze gier w wersji na PS4 już tradycyjnie zapłacą za stosowną aktualizację.

Po ogromnym sukcesie portu Horizon Zero Dawn (i to pomimo poważnych problemów technicznych w momencie premiery) jedynie kwestią czasu były informacje o kolejnych exclusive'ów Sony zmierzających na pecety. I faktycznie, niecały rok później na nowej platformie zadebiutowało Days Gone, acz na prawdziwe trzęsienie ziemi musieliśmy poczekać do października i zapowiedzi God of Wara na komputery.

Chwilę wcześniej korporacja miała jednak dla nas niewiele mniej istotne ogłoszenie. Podczas pokazu PlayStation usłyszeliśmy o planowanym pojawieniu się Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei („czwórka” plus samodzielny dodatek Zaginione Dziedzictwo) na pecetach i PS5. Sony zdradziło właśnie, kiedy zestaw ten trafi na rynek... choć jedynie w wersji na nową konsolę firmy.

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei na PS5 pojawi się 28 stycznia. Pecetowcy muszą zadowolić się obietnicą premiery w 2022.

Sony poinformowało przy okazji, czego powinniśmy się po remasterach spodziewać. Na PlayStation 5 grę uruchomimy w jednym z trzech trybów: wierności (4K i 30 fps-ów), wydajności (docelowe 60 fps-ów) i wydajności+ (120 fps-ów przy1080p). Oczywiście produkcje skorzystają także na szybszym dysku konsoli, specjalnych funkcjach pada i 3D Audio.

Tradycyjnie upgrade kosztuje 10 dolarów, ale nie kwalifikujemy się do niego, jeżeli „czwórkę” zdobyliśmy w ramach prezentów rozdawanych w PS Plusie. Na szczęście z oferty skorzystać możemy w sytuacji, gdy posiadamy tylko jedną z gier:


Gracze, którzy kupili Uncharted 4: Kres Złodzieja, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo lub Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – cyfrowy pakiet mają możliwość dokonania ulepszenia do Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei za dodatkową opłatą.


Sony zaznacza też, że w kolekcji nie znajdziemy multiplayera znanego z pierwowzorów.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5497

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane