3
11.12.2023, 14:00Lektura na 2 minuty

„Uncharted”: Mark Wahlberg ma dobre wieści o kolejnym filmie

Wygląda na to, że prace nad kolejną częścią filmowej serii „Uncharted” cały czas postępują.


Jakub „rajmund” Gańko

Choć ekranizacja Uncharted nie zachwyciła recenzentów (np. na naszych łamach krytykował ją Eugeniusz Siekiera), to do kin przyciągnęła niemałe tłumy i zarobiła w box offisie ponad 400 mln dolarów. Biorąc pod uwagę taki wynik, a także otwarte zakończenie, można było się spodziewać, że Sony będzie chciało kuć żelazo póki gorące i prędzej czy później przygotuje kolejny film o przygodach Nathana Drake'a. Producent Charles Roven wyraził już gotowość do podjęcia się takich działań, a teraz dobre wieści przynosi sam Mark Wahlberg.

Przypominam, że amerykański aktor wcielił się w „Uncharted” w postać Victora Sullivana, a w wywiadzie z serwisem The Direct przyznał, że prace nad scenariuszem kontynuacji wciąż postępują.


Słyszałem wiele różnych pomysłów. Wiem, że ktoś napisał już scenariusz i obecnie trwają nad nim prace, a według niego przez cały film będę miał wąsa. Co oczywiście ma dużo sensu: miałem go przecież w ostatniej scenie >>jedynki<<.


Wąs Sully'ego to wcale nie taki błahy temat. Wahlberg przyznał, że widzowie ucieszyli się, gdy jego postać wreszcie pokazała się z charakterystycznym owłosieniem. Jednocześnie przyznał, że nie wie więcej na temat sequela niż my, ale jeśli tylko byłaby okazja do stworzenia lepszego filmu, to jest na to chętny. Szczególnie że z tym wąsem to nie była taka prosta sprawa...


Spędziłem sporo czasu na jego zapuszczaniu. Był taki moment, że próbowaliśmy skorzystać ze sztucznego wąsa, ale nie wiem... Nie byłem przekonany, by coś takiego zrobić. Po prostu czułem się, jakby ktoś dokleił mi kawałek taśmy nad ustami i czułem się śmiesznie. Podziwiam aktorów, którzy są w stanie nosić peruki, protezy i tego typu rzeczy. Kiedyś udało mi się pracować z protezą, ale to było dawno temu...


Pierwszy „Uncharted” był dziełem Rubena Fleischera według scenariusz przygotowanego przez Arta Marcuma i Rafe'a Judkinsa. W tej chwili jeszcze nie wiemy, czy ktokolwiek z tej ekipy powróci przy okazji tworzenia kontynuacji.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1783

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze